Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Americké indexy v pátek v kladném teritoriu; Kraft Heinz se propadá o 28 %

22.02.2019 | 20:39 0 Komentářů

Americké indexy se v pátek obchodují v kladném teritoriu v očekávání vývoje vyjednávání mezi USA a Čínou. Kraft Heinz se propadá o 28 % po výsledcích, snížené dividendě a oznámení o vyšetřování ze strany SEC.

Americké indexy se v závěru týdne obchodují v kladných hodnotách v očekávání vývoje vyjednávání ohledně obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. Tento týden probíhají mnohá jednání, která by měla mnoho napovědět o tom, v jaké fázi obě velmoci opustí finišující termín „míru“ (Čína a USA se dohodly nezavádět žádná celní opatření do 1. března).

Bluechipsový Dow Jones a širší index S&P 500 si připisují kolem půl procenta, zatímco technologický Nasdaq posiluje o něco výrazněji (+0,72 %). Kromě technologických titulů se daří také telekomunikačním společnostem či firmám ze segmentu zdravotní péče. Naopak klesá sektor nezbytné spotřeby a finanční společnosti.

Z jednotlivých firem stojí za zmínku zejména skokový propad společnosti Kraft Heinz (KHC; -28 %), která dnes před otevřením trhu reportovala kvartální čísla za poslední čtvrtletí fiskálního roku 2018. Firma vykázala tržby i ziskovost pod tržními odhady; navíc investorům vrásky přidělala zejména oznámením o tom, že vyšetřována z důvodu účetních praktik ze strany Komise pro cenné papíry (SEC). Spolu s výsledky společnost také snížila dividendu o více než třetinu. Skokový propad akcií Kraft Heinz tak táhne dolů již zmiňovaný sektor nezbytné spotřeby, výrazně oslabuje také zejména firma Campbell Soup (CPB; -8,8 %). V návaznosti na propad akcií Kraft Heinz klesají také akcie Buffetovi Berkshire Hathaway (BRK; -1,87 %), která je největším investorem oslabující společnosti.

Výnosy desetiletých amerických vládních dluhopisů klesají pod 2,66 %, zatímco dolar na páru s eurem mírně oslabuje na 1,134 EUR/USD. Cena ropy (WTI) roste o 0,61 % na 57,31 dolarů za barel.

Index S&P 500 +0,5 % na 2788,77 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Informační technologie +1,1 % Nezbytná spotřeba -0,5 %
Komunikační služby +0,9 % Finanční sektor -0,3 %
Zdravotní péče +0,8 % Základní materiály +0,4 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Intuit (INTU) +6,9 % Kraft Heinz (KHC) -28 %
Western Digital Corp (WDC) +4,4 % Campbell Soup (CPB) -8,8 %
Teleflex (TFX) +4,0 % Evergy (EVRG) -7,8 %
DISH Network Corp (DISH) +3,8 % JM Smucker (SJM) -5,8 %
Pioneer Natural Resources (PXD) +3,6 % Conagra Brands (CAG) -3,6 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.