Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Americké indexy v pátek rostou; optimismus podpořila slova prezidenta Rady guvernérů Fedu

24.08.2018 | 19:48 0 Komentářů

Všechny tři nejsledovanější americké indexy v pátek rostou. Optimismus na trzích podpořila slova prezidenta Rady guvernérů Fedu J. Powella.

Indexy v plusu

Hlavní americké indexy se v závěrečnou seanci tohoto týdne obchodují v kladném teritoriu, když investory potěšila slova předsedy Rady guvernérů Fed J. Powella. Nejvýrazněji roste technologický Nasdaq (+0,78 %), daří se však také bluechipsovým společnostem z indexu Dow Jones (+0,54 %), stejně tak jako širšímu S&P 500 (+0,6 %). Z jednotlivých sektorů rostou zejména základní materiály, kterým sekundují energie a informační technologie.

Fed bude pokračovat v graduálním zvyšování sazeb; známky přehřívání podle Powella ekonomika USA nevykazuje

Předseda Rady guvernérů americké centrální banky J. Powell dnes hovořil na každoročním setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole. Powell zopakoval, že Fed bude pokračovat v graduálním zvyšováním úrokových sazeb, a to navzdory kritice prezidenta Spojených států D. Trumpa (viz zde). Zároveň však předseda Rady guvernérů zdůraznil, že zvyšování úrokových sazeb bude nadále probíhat postupným tempem a rychlejší dynamiku růstu úrokových sazeb než doposud nelze očekávat. Powell řekl, že i když se Fedem sledovaný index inflace – jádrový PCE – dostal v posledních měsících k úrovním 2% inflačního cíle, Fed nevidí známky toho, že by inflace měla nadále směřovat směrem vzhůru od inflačního cíle. Předseda Rady guvernérů tak doplnil, že americká ekonomika neprojevuje žádné signifikantní známky přehřívání.

Po výsledcích se propadají Foot Locker a Gap, naopak skokově roste Autodesk

Nejvýraznější pohyb směrem dolů dnes zaznamenává prodejce bot Foot Locker (FL; -11,0 %). Akcie oděvní společnosti skokově oslabují i přes solidní výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2018. Foot Locke začal oslabovat po konferenčním hovoru s analytiky, na kterém firma prezentovala pro trhy neuspokojivý výhled. Po kvartálním reportu oslabuje také společnost Gap (GPS; -9;5 %). Naopak skokově po číslech za druhý kvartál posiluje firma Autodesk (ADSK; +15,0 %), která mírně předčila tržní konsensus jak na úrovni tržeb, tak i ziskovosti. Navíc investory potěšil i výhled.

Výnosy po projevu předsedy Rady guvernérů J. Powella níže, dolar oslabuje; ropa v plusu

Výnosy amerických desetiletých vládních bondů po projevu J. Powella poklesly o více než 3 bazické body na 2,817 %. Dolar na páru s eurem na 1,626 EUR/USD. Ropa (WTI) roste (1,68 %) a pohybuje se kolem hladiny 69 dolarů za barel.

Index S&P 500 +0,6 % na 2874,13 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Základní materiály +1,3 % Nezbytná spotřeba +0 %
Energie +1 % Utility +0,3 %
Informační technologie +0,9 % Finanční sektor +0,4 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Autodesk (ADSK) +15 % Foot Locker (FL) -11 %
Advanced Micro Devices (AMD) +5,3 % Gap (GPS) -9,5 %
Netflix (NFLX) +5,2 % Macy’s (M) -3,8 %
Coty (COTY) +4,3 % Philip Morris International (PM) -2,8 %
Activision Blizzard (ATVI) +3,6 % Kroger (KR) -2,6 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.