Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Americké indexy v mírných ztrátách

23.09.2013 | 19:30 0 Komentářů

Zámořské trhy dnes navázaly na červený závěr minulého týdne a dostaly se tak pod úrovně před (překvapivém) rozhodnutí Fedu o ponechání nastavení měnové politiky beze změny. Širší index S&P tak po týdenní „přestávce“ krátce zavítal pod hladinu 1700b., po předchozím dosažení nových maxim, i na pozadí zavírání krátkých pozic, je nyní na trzích patrná ostražitost investorů. Na pořadu dne jsou dnes vystoupení některých členů Fedu, proto lze očekávat pokračující „vlnění“ indexů v návaznosti na možné indicie ohledně dalšího vývoje tamní měnové politiky. Do titulků se současně – po mediální odmlce – dostává téma rozpočtového deficitu a dluhového stropu.

V rámci indexu S&P se dnes nedaří bankám (-1,3%) v návaznosti na sledované analytické varování (z pera Atlantic Equities) ohledně poklesu příjmů z obchodování velkých bank v tomto čtvrtletí. Goldman Sachs (GS) ztrácí 2,5%, Citigroup (C) oslabuje o 3,2%, JP Morgan (JPM) pak odepisuje 2,2%. Výrazněji v červeném se dnes drží i sektor spotřebního zboží (-0,7%) a zdravotní péče (-0,6%), naopak popředí dominuje elektrárenský segment (+1,1%) a technologie (+0,4%) po povzbudivých prodejích novinek iPhone 5S/C ze strany giganta Apple (AAPL), který se ziskem 4,1% vévodí růstu vlajkových společností.

Naopak další významný hráč na poli mobilních telefonů BlackBerry (BBRY) pokračuje ve svém propadu (-6%) po nekompromisním pátečním varování o prodejích, které znatelně zaostají v tomto Q za očekáváním. Společnost, která je oficiálně „na prodej", tak bude muset při akvizičních jednáních pravděpodobně výrazně slevit. Největší devizou tak aktuálně zůstává hotovost na účtech, v přepočtu přes 5 USD/a.

Před zítřejším reportem předních stavebních společností KB Home (KBH -3,7%) a Lennar (-2,2%) se nedaří ani tomuto odvětví, přičemž řada titulů v daném sektoru letos zažila vzestup a pád v návaznosti na pokles a následný strmý růst tržních úrokových sazeb (a tedy i sazebhypotečních) indikující ochlazení realitního veselí.

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.