Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Americké indexy ustupují ze svých maxim.

11.11.2019 | 19:36 0 Komentářů

Index Dow Jones +0,01 % na 27684,67 b.
Index S&P 500 -0,22 % na 3086,27 b.
Index Nasdaq Composite -0,17 % na 8460,508 b.

 Na začátku nového týdne americké indexy korigují a ustupují ze svých maxim. Index Dow Jones dnes ze začátku seance ztrácel 0,4%, ale nyní se dostal zpět  do kladných a přidává 0,01% a širší S&P 500 se pohybuje  v červených číslech a oslabuje o 0,22%.  Světové trhy se v předchozím týdnu vezly na vlně pozitivní nálady ohledně sporů mezi USA a Čínou. První seance v týdnu však začíná v mírné nejistotě, ke které notnou měrou přispěl americký prezident Donald Trump, který uvedl, že úplné odstranění  cel, které by Čína ráda viděla, tak s tím nesouhlasí. Tato nejistota ohledně obchodních vyjednávání   vesměs  nahrává dolaru a stejně tak i nárůst amerických výnosů.  Dolar však dnes mírně ztrácí  a  nyní proti euru  oslabuje o 0,19% a dostává se k úrovni 1,1038 USD/EUR. Investoři se však soustředí  v  tomto týdnu na úterý,  kdy v New York Economic Club vystoupí prezident Trump a ve středu a ve čtvrtek pak před americkým Kongresem vystoupí guvernér FEDu  Jerome Powell.

Dnes oslabující dolar proti euru příliš nepomáhá lehké ropě WTI, která dnes oslabuje o 0,4% a dostává se k úrovni 57 USD/barel. Tato situace nevyhovuje akciím v ropném sektoru a tak společnost Transocean ( RIG ), která těží ropu z věží v oceánu ztrácí 1,7% a hned v závěsu také v červených se pohybují akcie Apache Corporation ( APA ) se ztrátou  necelých 1,3% a podobně jsou na tom akcie Marathon Oil Corp. ( MRO ), které ze své tržní ceny ubírají necelých 3,5%. Nedaří se také akciím světově obchodované společnosti Exxon Mobil ( XOM ), které obchodují níž o 0,4%.  Naopak na růstové vlně se drží společnost Abraxas Petroleum Corp. ( AXAS ), která plánuje zveřejnit provozní a finanční výsledky za třetí čtvrtletí 2019 před otevřením trhu 12.11. 2019.  Společnost se zabývá průzkumem a těžbou ropy a zemního plynu se sídlem v San Antoniu, která působí v oblastech USA nejvíce Rocky Mountain a Permianské pánve. Před reportem výsledků   akcie  Abraxas Petroleum Corp. ( AXAS ) reagují růstem o více než 15,9%.

Dnes se nedaří žlutému kovu a zlato ztrácí 0,2% a dostává se k úrovni 1 456 USD/Troy. unci.  I když zlato ztrácí, tak i přes to akcie největšího kanadského těžaře zlata Barrick Gold Corp. ( GOLD ) se drží v kladných číslech a rostou o 0,6% a podobně si vedou také akcie konkurenční společnosti Newmont Gold. Corp. ( NEM ), které posilují také  o více než 0,6%.

Dnes se celkem slušně daří akciím známého amerického výrobce letadel Boeing ( BA ), kde podle dostupných zpráv letadlo Boeing 737 MAX bylo staženo z letového řádu a používaných letadel společnosti American Airlines a to až do konce března příštího roku, kdy společnost čeká na návrat do provozu po řadě zátěžových testů.  I přes tyto zprávy investoři věří, že testy dopadnou dobře a řada aerolinek opět začne letadla Boeing 737 MAX opět používat. Akcie Boeing ( BA )  se tak dnes těší zájmu investorů a přidávají více než 4,6%.

 Po necelém 4% růstu z předchozí seance  si  zatím dobře vedou akcie americké farmaceutické společnosti  Abbvie ( ABBV ), kde společnost žádá o povolení  léčby   ( FDA )  další formy leukémie a do popředí  by tak přišel její lék Imbruvica. Akcie si zatím ponechávají předchozí zisky, ale dnes mírně korigují s celým sektorem Zdravotní péče, který ztrácí 0,6% a akcie   Abbvie ( ABBV ) se tak pohybují v červených s malou ztrátou 0,15%.

Index S&P 500 -0,22 % na 3086,27 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Reality +0,1 % Zdravotní péče -0,6 %
Informační technologie +0,1 % Utility -0,5 %
Průmysl +0,1 % Komunikační služby -0,4 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Walgreens Boots Alliance (WBA) +5,9 % Newell Brands (NWL) -4,3 %
Boeing (BA) +4,5 % Wynn Resorts (WYNN) -4,1 %
MarketAxess Holdings (MKTX) +4,4 % Freeport-McMoRan (FCX) -3,7 %
NVR (NVR) +4,0 % Marathon Oil Corp (MRO) -3,5 %
DISH Network Corp (DISH) +2,4 % Activision Blizzard (ATVI) -3,4 %

Luboš Bedrník
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.