Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Americké indexy ustupují z rekordních hodnot

07.11.2017 | 19:55 0 Komentářů

Americké akciové indexy aktuálně vykazují mírné ztráty a ustupují tak z historických maxim, které včera unisono (opět) zdolaly. Relativně nejhůře si stojí technologický Nasdaq (-0,3%), který letos registruje největší zhodnocení (bezmála +26%!), širší index S&P500 pak ztrácí 0,1% při pokračující malé volatilitě a tedy i úzkém obchodním pásmu.

V červených číslech se též nachází drahé kovy v čele se stříbrem (-1,7%), oslabující pod hladinu 17 USD/oz, zlato pak odepisuje 0,5% na 1275 USD/oz. Po včerejším růstu na 2letá maxima mírně odepisuje též ropa (-0,3%) s posunem ceny na 57,2 USD/b. Naopak další růst zaznamenává zemní plyn (+0,9%) na 3,16 USD/mmbtu, vymaňující se z mnohaměsíčního užšího obchodního koridoru a nachází se na nejvyšší hodnotě v tomto pololetí.  Daří se též dluhopisům, když výnos referenčního 10letého vládního bondu se posunuje k hranici 2,3%, tedy na nejnižší úroveň od poloviny října.

Zatímco indexy vykazují malé změny, živěji je napříč sektory. V čele pelotonu se v rámci S&P500 dnes drží utility (+1,3%) a producenti nezbytných statků (+1%). Nejhůře si naopak stojí finanční sektor (-1,1%), konkrétně pak banky, které coby subsegment ztrácí 2% v čele s Bank of America (BAC -2,4%).

Výsledková sezóna nadále hraje prim u společností s největšími denními pohyby. Mezi S&P500 firmami dnes za pozornost stojí především dvojité zklamání z kvartálních čísel u známých cestovatelských, resp. rezervačních portálů TripAdvisor (TRIP -20%) a Priceline Group (PCLN -12%), následující nedávný povýsledkový „průšvih“ konkurenta Expedia (EXPE -1,8%), který po reportu oslabil o 15%. Nedaří se dnes ani výrobci hnojiv CF Industries (CF -6,9%), ustupující z bezmála dvouletých maxim v návaznosti na opatrný komentář analytiků RBC ohledně možného konce cenového rally v segmentu dusíkatých hnojiv, a to konkrétně u močoviny. Podobně oslabuje též polovodičový producent Skyworks Solutions (SWKS -6,8%) po výsledcích v souladu s očekáváním a předvýsledkovém posunu akcií na mnohaletá maxima.

Nejlepší výkonnost pak dnes podává realitní spol. GGP (GGP +9,5%) na pozadí spekulací o možném převzetí, solidně si stojí i akcie logistické spol. Expeditors International of Washington (EXPD) po lepších než očekávaných Q číslech.

Index S&P 500 -0,1 % na 2588,58 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Utility +1,3 % Finanční sektor -1,1 %
Nezbytná spotřeba +1 % Zbytná spotřeba -0,5 %
Reality +0,7 % Energie -0,4 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
GGP (GGP) +9,5 % TripAdvisor (TRIP) -20 %
Expeditors International of Washington (EXPD) +8,1 % Priceline Group (PCLN) -12 %
Macerich (MAC) +5,9 % CF Industries Holdings (CF) -6,9 %
International Flavors & Fragrances (IFF) +3,4 % Skyworks Solutions (SWKS) -6,8 %
Royal Caribbean Cruises (RCL) +3,4 % Cabot Oil & Gas Corp (COG) -4,8 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.