Pátek 14. května. Svátek má Bonifác.

Americké indexy smíšeně na nule

21.08.2017 | 20:17 0 Komentářů

Odepisují akcie energetických společností, které táhne dolů klesající ropa, a finanční společnosti reagující tak na pokles výnosů. Naopak rostou sektory realit a telekomunikací. Dolar na páru s eurem oslabuje.

Hlavní americké indexy dnes dokázaly vymazat počáteční mírné ztráty a v současné chvíli se pohybují smíšeně na nule. Výrazněji lesá pouze technologický Nasdaq, který odepisuje 0,25 %, zatímco Dow Jones i širší S&P 500 se pohybují kolem nuly na + 0,01 %, resp. – 0,01 %. Nedaří se zejména energetickým společnostem, které posílá dolů pokles cen ropy. WTI dnes klesá o zhruba 1,8 % k hranici 47,60 dolarů za barel. Před setkáním centrálních bankéřů v americkém Jacskon Hole dnes klesají i výnosy dluhopisů, které tak posílají dolů akcie bank. Výnos 10letého amerického vládního bondu poklesl pod úroveň 2,18 %. Dolar tak dnes na páru s eurem klesá o zhruba 0,5 %, v současné chvíli je na 1,1819 EUR/USD. Z jednotlivých společností prohlubuje skokový páteční propad po negativních kvartálních výsledcích Foot Locker (FL; -6,8 %).

Naopak index S&P 500 táhne nahoru realitní sektor či sektor telekomunikací. Daří se i sektoru nezbytné spotřeby. Ze společností, které se pohybují v kladném teritoriu, stojí za zmínku maloobchodní řetězec Target (TGT; +2,5 %), jehož akcie rostou po zprávě o tom, že firma ukončila spolupráci s problémovým startupem Hampton Creek. V pondělí před otevřením trhů se na veřejnost dostala také zpráva ohledně zájmu čínské automobilky Great Wall o koupi alespoň částečného podílu ve Fiat Chrysler (FCAU; +6,3 %). Podle agentury Reuters má sedmá největší automobilka svět zájem zejména o značku Jeep. Akcie italsko – americké automobilky po zprávě výrazně posilují.

Z makroekonomických dat dnes stojí za zmínku pouze Index aktivity Chicagského Fedu, který za červenec skončil pod konsensem trhu.

Index S&P 500 -0,01 % na 2425,26 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Reality +0,9 % Energie -0,8 %
Telekomunikace +0,7 % Finanční sektor -0,5 %
Nezbytná spotřeba +0,5 % Informační technologie -0,2 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Freeport-McMoRan (FCX) +4,1 % Foot Locker (FL) -7,4 %
Johnson Controls International (JCI) +3,0 % Chesapeake Energy Corp (CHK) -4,8 %
Newmont Mining Corp (NEM) +2,5 % Ulta Beauty (ULTA) -4,0 %
Red Hat (RHT) +2,4 % Under Armour (UAA) -3,8 %
Advance Auto Parts (AAP) +2,3 % United Rentals (URI) -3,7 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.