Středa 30. září. Svátek má Jeroným.

Americké indexy se v závěru týdne obchodují v kladných hodnotách

15.03.2019 | 19:39 0 Komentářů

Americké indexy rostou, Dow Jones posiluje o 0,62 %, zatímco širší S&P 500 o 0,58 %. Technologický Nasdaq roste nejvýrazněji (+0,97 %).

Americké indexy v závěru týdne posilují, když pozitivně reagují na pozitivní zprávy ohledně vývoje vyjednávání mezi zástupci vlády Spojených států a Číny, když čínská státní média reportovala o progresu při jednáních. Trhům také pomáhá akomodativní nastavení čínských tvůrců hospodářské politiky, kteří se tak snaží reagovat na zpomalování tamní ekonomiky. Z jednotlivých sektorů se daří zejména informačním technologiím, mírněji rostou sektory zbytné spotřeby i nezbytné spotřeby. Naopak klesají reality.

Za zmínku stojí čtvrteční kvartální report Broadcomu (AVGO; +7,4 %), který investory potěšil také výhledem, od kterého analytici očekávali snížení, ke kterému nakonec nedošlo. Ještě výrazněji než Broadcom rostou akcie Ulta Beauty (ULTA; +9,7 %), která taktéž potěšila trhy výsledky nad očekávání analytiků, a to na všech úrovních. Klíčový sledovaný ukazatel porovnatelných tržeb ve čtvrtém kvartále meziročně vzrostl o 9,4 % při očekávání růstu o 7,9 %. Naopak poklesem reagují na kvartální report akcie Adobe (ADBE; -4,6 %).

Posilují také akcie Lam Research (LRCX; +4,3 %) po zvýšení cílové ceny ze strany analytiků Citi na 215 dolarů z předchozí úrovně 177 dolarů. Doporučení zůstalo na buy.

V reakci na kritiku sociálních sítí ohledně vysílání záběrů ze střelby v mešitě na Novém Zélandu naopak klesají akcie Facebooku (FB; -2,4 %).

Cena ropy (Brent  -0,13 %) oslabovala po zprávě agentury EIA o tom, že OPEC má dostatek volné kapacity kompenzovat nabídkové šoky v návaznosti na dění ve Venezuele. V posledních hodinách výraznou část ztrát umazala.

Index S&P 500 +0,58 % na 2824,84 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Informační technologie +1,5 % Reality -0,3 %
Zbytná spotřeba +0,8 % Energie -0,1 %
Nezbytná spotřeba +0,6 % Komunikační služby +0 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Ulta Beauty (ULTA) +9,7 % Whirlpool Corp (WHR) -5,4 %
Broadcom (AVGO) +7,4 % Adobe (ADBE) -4,6 %
Lam Research Corp (LRCX) +4,3 % Westrock (WRK) -3,6 %
Applied Materials (AMAT) +4,1 % International Paper (IP) -2,5 %
Activision Blizzard (ATVI) +3,8 % Facebook (FB) -2,4 %

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.