Čtvrtek 21. října. Svátek má Brigita.

Americké indexy se v závěru týdne obchodují smíšeně kolem nuly

26.04.2019 | 20:02 0 Komentářů

Po makroekonomických datech a několika výsledcích velkých společností se americké indexy v závěru týdne obchodují smíšeně kolem nuly.

Indexy kolem nuly

Americké indexy se v závěru týdne obchodují kolem nuly, když Dow Jones stagnuje, zatímco širší S&P 500 (+0,06 %) nepatrně roste a technologický Nasdaq (-0,12 %) naopak mírně klesá. Páteční seance byla ovlivněna mnohými hospodářskými výsledky, stejně tak jako příchozími makroekonomickými daty.

Makroekonomická data

Tempo růstu HDP v prvním čtvrtletí předčilo očekávání analytiků (3,2 % vs. konsensus 2,3 %), naopak míra inflace měřena Fedem sledovaným jádrovým indexem PCE zpomalila na 1,3 % (při očekávání 1,4 %). Zvláštní mix silnějšího růstu a zpomalující inflace by odpovídal na situaci pozitivního nabídkového šoku, který však v prvním čtvrtletí chvíli ve Spojených státech na pozoru nebyl. Nutno dodat, že tempo růstu HDP bylo taženo zejména tvorbou zásob a čistým exportem, silný příspěvek byl tak ve výdajích lokálních vlád. Naopak dynamika spotřeby domácností a investiční aktivity firem zpomalovala.

Hospodářské výsledky

Z hospodářských výsledků je nutno zmínit zejména včera po trhu zveřejněné výsledky automobilky Ford (F; 10 %), který potěšil investory jak silnými čísly za první čtvrtletí, tak i výhledem. Naopak slabý výhled stáhl hluboko do záporu akcie společnosti Intel (INTC; -10 %), stejně tak klesá NVIDIA (-5,7 %). AMD (AMD; +0,02 %) se přes počáteční ztráty dostala na nulu.

Výsledky reportoval také technologický gigant Amazon (AMZN; +1,67 %), který se po pozitivním kvartálním reportu dočkal několika mírných zvýšení cílových cen. Naopak v červených barvách se v reakci na kvartální čísla obchodují těžební giganti Exxon Mobile (XOM; -3,03 %) a Chevron (CVX; -1,65 %).

V reakci na výsledky Amazonu a oznámení společnosti o tom, že ve druhém čtvrtletí investuje zhruba 800 milionů dolarů do zkrácení dodací lhůty pro TOP klienty ze dvou na jeden den klesají akcie řetězce Target (TGT; -4,9 %).

Index S&P 500 +0,06 % na 2928,02 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Nezbytná spotřeba +0,7 % Energie -1,9 %
Finanční sektor +0,6 % Informační technologie -0,8 %
Zbytná spotřeba +0,5 % Průmysl +0,3 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Ford Motor (F) +10 % Intel Corp (INTC) -10 %
Capital One Financial Corp (COF) +6,2 % Western Digital Corp (WDC) -6,2 %
Align Technology (ALGN) +6,1 % NVIDIA Corp (NVDA) -5,7 %
VeriSign (VRSN) +5,7 % Intuit (INTU) -5,4 %
Interpublic Group of Cos (IPG) +5,3 % Target Corp (TGT) -4,9 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.