Neděle 07. března. Svátek má Tomáš.

Americké indexy se v úterý obchodují v mírném plusu

28.08.2018 | 20:05 0 Komentářů

Všechny tři nejsledovanější americké indexy mírně rostou. Po slabším výhledu oslabuje Best Buy. Naopak Tiffany se po výsledcích obchoduje mírně v plusu.

Hlavní indexy mírně v plusu

Hlavní americké indexy otevřely úterní seanci mírně růstově a malé zisky si drží i v průběhu obchodování. Bluechipsový index Dow Jones si připisuje 0,16 %, zatímco širší index S&P 500 se obchoduje na kladné nule (0,07 %). Mírně roste také technologický Nasdaq (+0,17 %). Klid by trhům mělo dodávat prozatímní zklidnění v oblasti vyjednávání o obchodních vztazích mezi USA a Mexikem.

Slabší výhled stáhl do záporu akcie Best Buy

Z jednotlivých sektorů se daří realitám a informačním technologiím, naopak klesají odvětví základních materiálů, energetických společností či telekomunikací. Co se samotných společností týče, za zmínku stojí propad akcií maloobchodního prodejce spotřební elektroniky Best Buy (BBY; -5,5 %). Firma sice reportovala kvartální čísla nad odhady analytiků, avšak slabší výhled investory nepotěšil. Společnost projektuje pro třetí čtvrtletí očištěný čistý zisk na akcii mezi 0,79 a 0,84 dolary, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávají 0,85 až 1,01dolaru na akcii.

Tiffany po výsledcích mírně roste

Výsledky dnes před otevřením trhu reportovala také šperkařská společnost Tiffany (TIF; +0,37 %), která mírně roste poté, co ve druhém čtvrtletí vykázala veškeré klíčové sledované ukazatele – tedy celkové i porovnatelné tržby a očištěný zisk na akcii – nad konsensem trhu. Firma navíc navýšila výhled pro celý fiskální rok.

Výnosy rostou, dolar oslabuje, ropa klesá

Výnosy desetiletého amerického vládního bondu dnes v návaznosti na vývoj obchodních vztahů USA a Mexika vzrostly na 2,88 %. Dolar na páru s eurem oslabuje na 1,1711 EUR/USD. Ropa (WTI) klesá o 0,58 % na 68,47 dolarů za barel.

Index S&P 500 +0,07 % na 2898,87 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Reality +0,6 % Základní materiály -0,5 %
Informační technologie +0,3 % Telekomunikace -0,4 %
Zdravotní péče +0,1 % Energie -0,4 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Coty (COTY) +6,2 % Best Buy (BBY) -5,5 %
PG&E Corp (PCG) +4,4 % L Brands (LB) -2,1 %
QUALCOMM (QCOM) +3,9 % Apache Corp (APA) -2,1 %
Nordstrom (JWN) +2,2 % PulteGroup (PHM) -2,1 %
ANSYS (ANSS) +2,2 % Lam Research Corp (LRCX) -2,1 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.