Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Americké indexy se v pátek obchodují smíšeně

17.05.2019 | 20:34 0 Komentářů

Americké indexy se v pátek obchodují smíšeně. Daří se utlitám a zdravotním firmám, oslabují energie či průmyslové tituly.

Indexy smíšeně

Americké indexy se v závěrečné seanci týdne obchodují smíšeně, když bluechipsový Dow Jones mírně posiluje (+0,15 %), zatímco technologický Nasdaq klesá (-0,28 %). Širší index S&P 500 stagnuje. Z jednotlivých sektorů se daří utilitám, posilují také firmy ze segmentu zdravotní péče. Naopak oslabují energie či průmyslové tituly.

Vyjednávání ohledně obchodních vztahů

Investoři nadále bedlivě pozorují vývoj ohledně obchodních vztahů mezi světovými velmocemi. Americký prezident Donald Trump dnes oznámil odložení rozhodnutí o zavedení cel na dovoz automobilů a automobilových součástek. Spojené státy se dohodly s Kanadou ohledně tarifů na ocel a hliník. Co se vývoje vztahů s Čínou týče, žádný stěžejní komentář dnes nezazněl.

Under Armour posiluje po zvýšeném doporučení JP Morgan

Nejrůstovější společností z indexu S&P 500 je oděvní Under Armour (UA; +7,3), která posiluje na pozadí zvýšeného doporučení ze strany analytiků americké banky JP Morgan. Doporučení bylo zvýšeno na overweight z předchozí úrovně neutral. Cílová cena činí 29 dolarů (minulá 23 dolarů).

Kvartální výsledky amerických společností

Daří se také akciím technologické společnosti Applied Materials (AMAT; +4,5 %), která potěšila investory jak výsledky za druhé čtvrtletí, tak i výhledem pro celý fiskální rok.

Naopak dnešní zveřejnění kvartálních čísel ze strany strojírenského koncernu Deere (DE; -6,3 %) trhy nepřesvědčilo. Akcie reagují zejména na snížení výhledu.

Výsledky včera po uzavření trhu reportovala také NVIDIA (NVDA; -0,64 %), která v after – marketu sice posilovala o cca 2 %, dnes však již mírně oslabuje.

Ceny ropy klesá, výnosy bez velkých změn

Cena ropy (Brent; -0,63 %) dnes klesá. Výnosy desetiletých amerických dluhopisů oscilují kolem úrovně 2,40 %. Dolar se na páru s eurem obchoduje na 1,116 EUR/USD.

Index S&P 500 0 % na 2876,26 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Utility +0,6 % Energie -0,6 %
Zdravotní péče +0,4 % Průmysl -0,4 %
Nezbytná spotřeba +0,2 % Základní materiály -0,3 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Under Armour (UAA) +7,8 % Deere (DE) -6,3 %
Under Armour (UA) +7,3 % Qorvo (QRVO) -4,9 %
Applied Materials (AMAT) +4,5 % Wynn Resorts (WYNN) -4,3 %
Coty (COTY) +4,2 % Skyworks Solutions (SWKS) -3,6 %
WW Grainger (GWW) +3,0 % Dow (DOW) -3,4 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.