Pátek 22. října. Svátek má Sabina.

Americké indexy se uprostřed týdne obchodují v mírném záporu

06.02.2019 | 20:22 0 Komentářů

Americké indexy se uprostřed týdne obchodují v mírném záporu. Daří se výrobcům čipů, naopak skokově se propadají akcie herních vývojářů.

Indexy v mírném záporu

Americké indexy se v průběhu středeční seance drží v záporném teritoriu v blízkosti nuly. Bluechipsový Dow Jones se obchoduje na záporné nule (-0,02 %), zatímco širší index S&P 500 ztrácí o něco výrazněji (-0,19 %). Nejhůře si vede technologický Nasdaq (-1,5 %).

V plusu čipy, klesají herní vývojáři

Zajímavý je růstový vývoj v čipovém sektoru, který má na svědomí pozitivní kvartální report společnosti Microchip Technology (MCHP; +7,6 %). Naopak výrazně se propadá herní odvětví, když dva herní vývojáři Electronic Arts (EA; -13,00 %) a Take-Two Interactive Software (TTWO; 14,00 %) po dnešních reportech a výhledech „vévodí“ propadům v indexu S&P 500. Reporty zmiňovaných společností stáhly do záporu i další herní společnost Activision Blizzard (ATVI; -10 %), která je hned za dvě výše zmíněnými třetí nejztrátovější firmou z indexu S&P 500.

Výsledky GM, Walt Disney a Snap

Za zmínku stojí taktéž dnešní report General Motors (GM; +0,75 %). Firma předčila konsensus trhu a potvrdila výhled. Včera po uzavření trhu reportoval i zábavní a mediální gigant Walt Disney (DIS; -0,98 %). Slabší čísla z filmového odvětví napravily solidní výsledky divizí zábavních parků a TV. Walt Disney nadále mohutně investuje do vybudování streamovací služby, která by měla začít fungovat v příštím roce. Skokový růst zažívá po kvartálním reportu sociální síť Snap (SNAP; +23,93 %).

Americký ministr financí Steven Mnuchin o vyjednáváních s Čínou a schůzce Trumpa s Powellem

V rozhovoru pro CNBC se dnes rozhovořil o obchodních vyjednáváních s Čínou či o setkání Donalda Trumpa s předsedou Rady guvernérů Fedu J. Powellem americký ministr financí Steven Mnuchin. Ohledně vyjednávání na trase Spojené státy – Čína ministr financí řekl, že v rámci vyjednávání je před oběma stranami ještě mnoho práce. Mnuchin osobně posléze příští týden poletí vyjednávat do Pekingu. Co se schůzky Powella s Trumpem týče, ministr ji označil za produktivní. Posléze dodal, že by mělo docházet k dalším schůzkám zmiňovaných pánů.

Cena ropy roste

V plusu se dnes obchoduje ropa (Brent +1,00 % na 62,60 dolarů za barel). Dnes zveřejněný report zásob ukázal na slabší růst oproti očekáváním.

Index S&P 500 -0,19 % na 2732,53 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Zdravotní péče +0,4 % Komunikační služby -1,5 %
Informační technologie +0,2 % Reality -0,7 %
Průmysl +0,1 % Zbytná spotřeba -0,6 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Skyworks Solutions (SWKS) +12 % Take-Two Interactive Software (TTWO) -14 %
Capri Holdings (CPRI) +12 % Electronic Arts (EA) -13 %
Microchip Technology (MCHP) +7,6 % Activision Blizzard (ATVI) -10 %
Unum Group (UNM) +5,8 % Anadarko Petroleum Corp (APC) -6,4 %
Micron Technology (MU) +5,7 % Interpublic Group of Cos (IPG) -5,7 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.