Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Americké indexy se stočily do záporu

11.12.2018 | 20:41 0 Komentářů

Americké indexy se po kladném otevření stočily do záporu. Na klidu trhům opět nepřidává jednání amerického prezidenta Donalda Trumpa. Do plusu indexy zatím nedostala ani první konkrétní dohoda ohledně obchodních vztahů USA – Čína od summitu G – 20.

Americké indexy sice otevřely úterní seanci v kladném teritoriu, avšak v současné chvíli se již přehouply do červených barev a mírně ztrácejí. Nedaří se zejména finančním titulům, průmyslu, mírněji klesají firmy v odvětví energií. Z jednotlivých společností se daří Twitteru (TWTR; +2,4 %) či Broadcomu (AVGO; +2,9 %). Naopak klesá např. NVIDIA (NVDA; -3,8 %). Softbank dnes oznámila záměr prodat v příštím roce podíl v technologické firmě. V prudce klesajícím trendu posledních týdnů pokračuje General Electric (GE; -3,8 %).

Na jistotě trhům nepřidává zejména chování amerického prezidenta Donalda Trumpa, který dnes při schůzce s šéfy parlamentních demokratických frakcí pohrozil zablokováním vlády. Důvodem nervozity na schůzce byl pokračující nesoulad ohledně financování pohraniční zdi s Mexikem.

Naopak pozitivem by mělo být oznámení čínských představitelů o záměru snížit tarifní sazby na import automobilů vyráběných na území Spojených států ze 40 % na 15 %. Ani tento první konkrétní výsledek pokračujících dohod v rámci devadesátidenní lhůty po summitu G – 20 však trhy do plusu nedostává. Americké automobilky ale v reakci na výše zmíněné posilují (např. Ford + 0,70 % či GM + 1,42 %).

Index S&P 500 -0,18 % na 2632,85 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Nezbytná spotřeba +0,7 % Finanční sektor -0,9 %
Reality +0,4 % Průmysl -0,7 %
Utility +0,3 % Energie -0,3 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Broadcom (AVGO) +2,9 % Fluor Corp (FLR) -4,1 %
Twitter (TWTR) +2,4 % Darden Restaurants (DRI) -3,9 %
NRG Energy (NRG) +2,4 % NVIDIA Corp (NVDA) -3,8 %
WellCare Health Plans (WCG) +2,3 % General Electric (GE) -3,8 %
PerkinElmer (PKI) +2,3 % Michael Kors Holdings (KORS) -3,6 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.