Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Americké indexy se po otestování nových historických maxim vrátily k nule

22.11.2016 | 20:35 0 Komentářů

Přední americké indexy dnes v úvodu orazítkovaly nová historická maxima při protnutí nové mety 19 tis. bodů u tradičního DJIA, širší index S&P500 pak poprvé pokořil úroveň 2200 bodů a technologický Nasdaq se dále vzdaluje od předchozího “high” z dob technologické bubliny v r. 2000.

Příznivý sentiment na trzích reflektuje optimismus investorů ohledně ekonomického výhledu (aktuálně) zastiňující obavy z růstu úrokových sazeb. Aneb dle tržní nálady je americká ekonomika dostatečně silná vstřebat utahování měnové politiky ze strany Fedu. Tomu nahrávají i dnešní makrodata z nemovitostního trhu, když říjnové prodeje existujících domů předčily očekávání. Před sledovaným reportem z trhu práce 2.12. nyní trh již s jistotou kalkuluje s růstem sazbem v prosinci, tedy se 100% pravděpodobností.

Relativně nejlépe si dnes stojí sektor telekomunikací, přidávající přes 2%, daří se i realitám se ziskem 1,5%. Naopak propadá sektor zdravotní péče oslabující o 1,6%.

Z jednotlivých jmen nejlepší výkonnost konstituentů S&P500 předvádí akcie maloobchodníka Dollar Tree (DLTR) po solidních kvartálních číslech a pozitivním výhledu. Naopak slabý čtvrtletní report a snížená očekávaní pro celý rok znamená 17% propad prodejce zdravotních potřeb Patterson Companies (PDCO) podepisující se pod nejvíce klesajícím segmentem v S&P500.

Po závěru obchodování dnes reportuje čtvrtletní výsledky technologický gigant Hewlett Packard, nedávno rozdělený na 2 entity HP (HPQ) a Hewlett Packard Enterprise (HPE).

Index S&P 500 0,01 % na 2198,26 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Telekomunikace +2,1 % Zdravotní péče -1,6 %
Reality +1,5 % Energie -0,5 %
Zbytná spotřeba +1 % Finanční sektor -0,2 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Dollar Tree (DLTR) +8,6 % Patterson Cos (PDCO) -19 %
Urban Outfitters (URBN) +4,5 % Medtronic (MDT) -9,0 %
Analog Devices (ADI) +4,2 % Mosaic (MOS) -6,2 %
Nucor Corp (NUE) +4,2 % CF Industries Holdings (CF) -6,1 %
VF Corp (VFC) +4,0 % Endo International (ENDP) -5,6 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.