Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Americké indexy se obchodují smíšeně; USA navrhuje obnovení vyjednávání s Čínou

12.09.2018 | 19:14 0 Komentářů

Americké indexy se obchodují smíšeně, roste bluechipsový Dow Jones (+0,38 %), naopak klesají technologie a Nasdaq tak oslabuje o 0,42 %. The Wall Street Journal zveřejnil zprávu, že USA navrhuje obnovení vyjednávání ohledně obchodních vztahů s Čínou.

Indexy smíšeně

Hlavní americké indexy se uprostřed týdne obchodují smíšeně. Zatímco bluechipsový Dow Jones roste o 0,38 %, širší index S&P 500 se obchoduje na nule. Technologický Nasdaq oslabuje o 0,42 % poté, co se nedaří informačním technologiím.

Obnovení vyjednávání mezi USA a Čínou

Americké indexy otevřely dnešní seanci kolem nuly, vzpruhou pro ně následně byla zpráva zveřejněná americkým deníkem The Wall Street Journal o tom, že Spojené státy se chystají obnovit obchodní vyjednávání s Čínou. Jednání by měl vést americký ministr financí Steven Mnuchin.

Klesají technologie

Kromě již zmiňovaných technologií se nedaří ani finančním společnostem, naopak rostou firmy v sektoru telekomunikace a nezbytné spotřeby. Z jednotlivých společností skokově oslabují Micron Technology (MU; -5,2 %) a Twitter (TWTR; -4,4 %). První zmiňovaná firma se dnes „dočkala“ sníženého doporučení ze strany Goldman Sachs na neutral z předchozího buy (cílová cena snížena na 50 dolarů z 68 dolarů za akcii). Anylytici americké investiční banky v reportu upozorňují na rizika spojená s vývojem čipového trhu v roce 2019, kdy očekávají další pokles cen chipů a s tím spojené smršťování marží v návaznosti na excesivní nabídku na trhu. Výrazně oslabuje také sociální síť Snap (SNAP; -8,38 %), která zažívá výrazný výprodej po sníženém doporučení analytiků společnosti BTIG Greenfield z neutral na sell a snížené cílové ceně na 5 dolarů.

Makroekonomická data a zásoby ropy

Cenový index PPI v srpnu meziměsíčně nečekaně poklesl, což může signalizovat, že inflační tlaky v americké ekonomice nemusí být tak robustní, jak napovídají poslední data o vývoji Fedem sledovaného indexu jádrového PCE (indexy cen výrobců lze uvažovat jako indikátor vývoje spotřebitelských cen).

Ropa (WTI) dnes po větším než očekávaném poklesu zásob roste o 1,63 % na 70,38 dolarů za barel. Dolar na páru s eurem oslabuje na 1,163 EUR/USD.

Index S&P 500 0 % na 2887,94 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Telekomunikace +1,6 % Finanční sektor -0,8 %
Nezbytná spotřeba +1,2 % Informační technologie -0,6 %
Průmysl +0,6 % Utility -0,1 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Discovery (DISCA) +7,3 % Micron Technology (MU) -5,2 %
Altria Group (MO) +7,2 % Twitter (TWTR) -4,4 %
Discovery (DISCK) +6,5 % SunTrust Banks (STI) -3,8 %
Philip Morris International (PM) +4,2 % KLA-Tencor Corp (KLAC) -3,3 %
Freeport-McMoRan (FCX) +3,6 % Comerica (CMA) -3,0 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.