Pátek 22. října. Svátek má Sabina.

Americké indexy se na pozadí obav z nového viru obchodují kolem nuly

21.01.2020 | 18:05 0 Komentářů

Americké indexy se na pozadí obav z nového viru šířícího se v Asii obchodují kolem nuly. Klesají sektory základních materiálů, průmyslu či energií. Rostou reality, informační technologie a utility.

Indexy smíšeně kolem nuly

Americké indexy se obchodují kolem nuly, když investoři vyjadřují notnou dávku obezřetnosti ohledně nových informací o šíření viru Koronavirus na asijském kontinentu. Bluechipsový Dow Jones klesá o 0,14 %, zatímco širší S&P 500 oslabuje o mírných 0,09 %, technologický Nasdaq se pohybuje na kladné nule (+0,04 %). Z jednotlivých sektorů klesají základní materiály či energie. Nedaří se ani průmyslovému sektoru. Naopak rostou reality, informační technologie či utility.

Efekt šíření nového viru

Investoři se obávají, že virus šířený prozatím pouza na asijském kontinentu by se mohl s obdobím tamních dovolených při příležitosti oslav lunárního roku Nového roku dostat také na další kontinenty. Navíc na pozadí možného negativního efektu šíření viru na cestovní ruch a tudíž spotřebitelskou aktivitu v turistických destinacích oslabují aerolinky či maloobchodní řetězce prodávající luxusní zboží. Např. Delta Air Lines (DAL) klesá o 3,57 %, zatímco American Airlines (AAL) odepisují 2,02 %.

AMD roste po zvýšení cílové ceny, Halliburton po výsledcích

Naopak rostou akcie společnosti AMD (AMD; +0,95 %), která se dnes dočkala zvýšení cílové ceny od analytiků Cowen, a to ze 47 dolarů na 60 dolarů při zachování doporučení „outperform.“ Zvýšení cílové ceny je komentováno mj. potenciálem rozšiřování podílu na trhu s notebooky.

Kvartální čísla zveřejnila společnost Halliburton (HAL; +1,63 %), přičemž výsledkový report investory veskrze potěšil.

Digitální daň a příměří Trumpa s Macronem

Z geopolitických novinek stojí za zmínku dohodnuté příměří mezi Donaldem Trumpem a Emanuelem Macronem týkající se tématu digitální daně. Spojené státy tak v tomto roce nepřistoupí k represivním tarifům na import francouzského zboží.

Cena ropy klesá, výnosy taktéž

Cena ropy v úterý klesá (Brent; -0,84 %) na 64,65 dolarů za barel. Výnosy desetiletých vládních dluhopisů USA klesají o zhruba 5 bazických bodů na 1,778 %. Dolar se na páru s eurem obchoduje na 1,1095 EUR/USD.

Index S&P 500 -0,09 % na 3326,54 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Reality +0,7 % Základní materiály -1,2 %
Informační technologie +0,4 % Energie -1,1 %
Utility +0,3 % Průmysl -0,8 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
ABIOMED (ABMD) +5,7 % Cabot Oil & Gas Corp (COG) -4,6 %
Costco Wholesale Corp (COST) +2,7 % Wynn Resorts (WYNN) -4,4 %
Evergy (EVRG) +2,4 % Freeport-McMoRan (FCX) -4,4 %
Bank of New York Mellon Corp (BK) +2,1 % Expeditors International of Washington (EXPD) -4,2 %
Intel Corp (INTC) +2,1 % Westrock (WRK) -3,9 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.