Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Americké indexy s mírným růstem

12.06.2012 | 19:06 0 Komentářů

Americké akcie po volatilním úvodu, když se hlavní indexy přelívaly ze zisku do ztrát, se nakonec vydaly severním směrem a umazávají tak část včerejších ztrát. Index Dow Jones posiluje o 0,5%, technologický Nasdaq přidává rovněž o 0,5%.

Úvod obchodování byl negativně ovlivněn snížením ratingu pro 18 španělských bank ze strany agentury Fitch. Výnosy desetiletých dluhopisů následně dosáhly rekordních hodnot. Finanční sektor ztrácel v úvodu 0,65% a patřil k nejztrátovějším. Aktuálně jsou již i finance v plusu a posilují souhrnně o 0,4%. Jedním z impulzů pro růst bylo vyjádření jednoho z regionálních šéfů FEDu o jeho podpoře opatření pro zlepšení na trhu práce. Aktuálně se daří nejvíce cyklickým sektorům, když rostou základní materiály (+0,85%), průmyslové podniky (+0,9%) a energetický sektor (+1%). Buffetova Berkshire Hathaway opět úřaduje na trhu, když prostřednictvím své divize NetJets dala rekordní objednávku za 9,6 mld. USD na letouny od Bombardieru (+6,5%) a Textronu (+2%). Daří se i Boeingu (+2,6%), který těží z vylepšeného doporučení od Sanford C. Bernstein.

Výraznější pohyb přišel včera v samotném závěru a v týdnu, kdy se čeká na výsledek řeckých voleb a dění kolem španělských bank graduje, můžeme být podobných výraznějších pohybů (ať už jedním nebo druhým směrem) svědky častěji.

David Brzek, makléř, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.