Úterý 29. září. Svátek má Michal.

Americké indexy registrují tučné zisky

15.09.2015 | 20:15 0 Komentářů

Pozitivní sentiment z Evropy se přesunul i na trhy v zámoří, když hlavní indexy aktuálně zpevňují přes 1%. Širší index S&P500 přidává 1,2% na hodnotu 1976 bodů, přičemž všechny subsektory daného indexu vykazují kladnou výkonnost. V čele se drží průmyslové podniky s celkovým ziskem 1,3%. Naopak relativně nejhůře se vede elektrárenským společnostem (v souhrnu +0,4%).

V centru pozornosti investorů je nyní čtvrteční výstup ze zasedání Fedu, ve kterém je po srpnových turbulencích očekáváno s výrazně nižší pravděpodobností zahájení růstu úrokových sazeb (dle Bloombergu aktuálně pouze 28% pravděpodobnost). Nejednoznačný signál vyslaly i dnes reportovaná makrodata. Zatímco srpnové US maloobchodní tržby navázaly na růst v červenci (viz zde), průmyslová produkcevyužití kapacitNewyorský výrobní index zaostaly za tržním očekáváním. Vedle toho průzkum mezi řediteli velkých amerických korporací naznačil jejich rostoucí pesimismus ohledně budoucího ekonomického vývoje, když odvozený index sestavovaný agenturou Bloomberg klesl na nejnižší úroveň od r. 2012.

V rámci indexu S&P500 dnes vévodí růstu 7% posun vzhůru výrobce skleněných lahví pro potravinářský průmysl Owens Illionois (OI) po upgradu na „buy“ a zvýšeném cíli na 28 USD ze strany BoA/ML. V popředí se drží i přes umírněný růst ceny ropy provozovatel ropných plošin Transocean (RIG) se ziskem 5%. Přes 4% si pak připisuje známý producent piva Molson Coors (TAP) po oznámení plánu zavření nerentabilního pivovaru v Severní Karolině v rámci úspory nákladů. Daří se i přepravním společnostem FedEx (FDX +3%) a UPS (UPS +3,1%). FedEx zítra před openem oznámí kvartální čísla, která by měla být na úrovni tržeb i zisku meziročně silnější.

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.