Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Americké indexy prudce oslabují

14.08.2019 | 20:48 0 Komentářů

Americké indexy v návaznosti na zvýšenou nejistotu ohledně geopolitického vývoje prudce oslabují. Po růstu zásob ropy klesají energie, finanční tituly zase reagují na další pokles výnosů. Řetězec Macy’s zveřejnil další neuspokojivé výsledky a stáhl s sebou do hluboce červených čísel celý sektor.

Indexy v červeném

Americké indexy se v návaznosti na nadále přetrvávající obavy z výsledku tření ohledně obchodních vztahů na trase USA – Čína obchodují v červených číslech. technologický Nasdaq klesá o 2,89 %, zatímco širší index S&P 500 oslabuje o 2,66 % a bluechipsový Dow Jones o 2,73 %.

Včerejší zmírnění tarifních opatření oznámených na startu týdne sice krátkodobě nejistotu zmírnily, avšak dnes investoři opět znervózněli, když se čím dál více objevují strašící hlasy o přicházející recesy opírající se zejména o ukazatele inverzní výnosové křivky. Zástupci americké centrální banky však shodně ve svých vystoupeních odhadují pravděpodobnost recese v blízké budoucnosti za méně pravděpodobnou.

Klesají zejména energetické tituly či banky

Z jednotlivých segmentů se propadají zejména energie (reagující na pokles ceny ropy viz poslední odstavec) a finanční sektor, nedaří se však ani oblasti základních materiálů. V plusu se neudržel ani jeden ze sektorů širšího indexu S&P 500.

Macy’s dalším nepříznivým reportem stáhla do záporu celý sektor

Další neuspokojivý kvartální report dnes zveřejnil maloobchodní řetězec Macy’s (M; -12,00 %), který zaostal za konsensuálními odhady analytiků, a navíc snížil výhled. Známý řetězec tak s sebou stáhl do hlubokého záporu celý sektor, když prudce oslabují také konkurenti Kohl’s (KSS; -11,00 %) či Nordstrom (JWN; -11,00 %).

Cena ropy po nečekaném růstu zásob klesá; americké výnosy se nadále propadají

Cena ropy (Brent) klesá o 2,94 % na 59,50 dolarů za barel, když dnes příchozí údaje o změně zásob ukázaly na růst o 1,58 milionů barelů navzdory očekávanému poklesu o 2,50 milionů barelů. Výnos desetiletého amerického vládního dluhopisu dále klesá, v současné chvíli se dostal již na 1,58 %. Dolar se na páru s eurem obchoduje na 1,114 EUR/USD.

Index S&P 500 -2,66 % na 2848,55 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Utility -0,5 % Energie -3,6 %
Reality -0,9 % Finanční sektor -3,3 %
Nezbytná spotřeba -1,2 % Základní materiály -3 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Newmont Goldcorp Corp (NEM) +1,6 % Macy’s (M) -12 %
SL Green Realty Corp (SLG) +0,7 % Kohl’s Corp (KSS) -11 %
Dominion Energy (D) +0,6 % Nordstrom (JWN) -11 %
Ventas (VTR) +0,5 % Cimarex Energy (XEC) -8,4 %
NiSource (NI) +0,3 % Viacom (VIAB) -8,3 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.