Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Americké indexy posouvají svá maxima

15.11.2013 | 20:21 0 Komentářů

Americké akciové indexy posouvají svá maxima. Vzhůru je ženou především včerejší slova budoucí šéfky FEDu Janet Yellenové, která řekla, že by centrální banka ještě neměla snížit svůj stimulus, když se ekonomika stále nachází pod svým potenciálním produktem. Podle konsensu analytiků dojde k oznámení snížení pravidelného měsíčního nákupu dluhupisů FEDem až na zasedání 18. a 19. března příštího roku a to ze současných 85 na 70 milionů dolarů. Nejbližší zasedání je naplánováno na 17. a 18. prosince.

Z jednotlivých sektorů si nejlépe vedou základní materiály (+0,5 %) a finance (+0,4 %), nejhůře spotřebitelské služby (-0,1 %).

Dnešní den je také ve znamení velkých investorů, kteří odhalením svých nákupů výrazně pomohli vybraným titulům. Prvním z nich je společnost Exxon Mobil (XOM), jejíž akcie po oznámení nákupu podílu Warrenem Buffettem prostřednictvím Berkshire Hathaway rostou o 1,9 %. Za růstem akcií zásilkové firmy FedEx (FDX +1,4 %) stojí miliardáři George Soros a John Paulson. Nejvíce však zhodnotily státem založené agentury na zajištění hypoték Freddie Mac (FMCC +9,3 %) a Fannie Mae (FNMA +11,7 %) poté, co hedge fund Billa Ackmana oznámil nákup jejich akcií. Naopak mezi propadáky dne se zařadila finanční společnost Western Union (WU -5,4 %) kvůli odchodu finančního ředitele. V jízdě dolů pokračují také akcie Tesly (TSLA -2,2 %), o které se v medií hovoří poslední dobou v souvilosti s požáry elektromobilů.

Zdroj: Bloomberg

David Krejča, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.