Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Americké indexy po včerejším propadu přešlapují na místě, Apple tlačí Nasdaq do záporu

10.11.2015 | 20:45 0 Komentářů

Americké trhy (vyjádřeno indexem DJIA i S&P500) oscilují při klidné seanci v blízkosti včerejších zavíracích hodnot, technologický Nasdaq ale vykazuje horší výkonnost především kvůli poklesu akcií americké jedničky Apple (AAPL -3,4%) v návaznosti na analytický report od Credit Suisse poukazující na pokles objednávek komponentů pro telefony indikující slabší poptávku po nedávno uvedených telefonech iPhone 6s. Výrazně ztrácí i dodavatelé Applu – Cirrus Logic (CRUS) propadá přes 9%, Qorvo (QRVO) ztrácí 5%, Avago (AVGO) pak oslabuje přes 4%. Výrazných ztrát dosahuje i polovodičový index SOX (-1,7%).

V rámci indexu S&P500 se tak nejhůře daří sektoru informačních technologií (-0,9%) spolu se základními materiály (-1%), které trpí pod tíhou komodit po inflačních datech z Číny (více viz zde). Naopak v čele se drží sektor zdravotní péče (+0,6%) a zbytných statků (+0,5%).

Rally mezi konstituenty S&P500 dnes zažívají po kvartálních číslech akcie předního amerického stavitele DR Horton (DHI) zpevňující o 9%, pomáhající vzhůru i konkurentům – Pultegroup (PHM) a Lennar (LEN) shodně posilují o 3,2%. Naopak na chvostu se dnes ze ztrátou 6% drží akcie těžaře Freeport-McMoRan (FCX) při pokračujícím tlaku v komoditním sektoru v čele s těženou mědí propadající na nová minima. Titul tak po měsíční „odmlce“ zavítal zpět pod 10 USD.

Páteční data z trhu práce výrazně zvýšila pravděpodobnost zvyšování sazeb ze strany Fedu v prosinci. Nyní tak trh očekává zahájení růstu sazeb s pravděpodobností 66%, zatímco v říjnu byla nižší než 30%.

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.