Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Americké indexy na pozadí dalších výroků D. Trumpa oslabují

09.08.2019 | 20:23 0 Komentářů

Indexy v závěru týdne klesají, když D. Trump rozšířil plejádu negativních výroků ohledně vývoje vztahů s Čínou. Nejvýrazněji odepisují technologie a energie.

—————————————————————————————————

Ilustrativní foto; Zdroj: NYSE

—————————————————————————————————

Indexy klesají

Americké indexy se na pozadí přetrvávajících sporů na trase Washington – Peking obchodují v závěru týdne v červených číslech. Nejvýrazněji klesá technologický Nasdaq (-0,68 %) následovaný širším indexem S&P 500 (-0,45 %). Bluechipsový Dow Jones oslabuje mírněji (-0,18 %).

Z jednotlivých sektorů se nedaří zejména energiím, technologickým titulům a firmám v odvětví zbytné spotřeby. V červeném se neobchoduje pouze sektor defenzivních utilit či zdravotní péče, který stagnuje.

V akci opět Donald Trump

Americký prezident Donald Trump dnešními výroky nadále přilévá oheň do nepříliš kladného vývoje vztahů mezi jeho administrativou a čínskými protějšky. Trump dnes řekl, že je možné zrušení zářijových jednání a že v takovém případě by s tím neměl žádný problém. Opět zopakoval, že není připraven uzavřít s protistranou dohodu. Dále odmítavě zodpovídal také na dotaz týkající se potenciální snahy o slabší dolar, aby si následně opětovně rýpnul do Fedu a jeho měnové politiky.

Jednotlivé tituly

Po kvartálním reportu klesají akcie herní společnosti Activision Blizzard (ATVI; -2,58 %). Firma sice předčila odhady analytiků na úrovni tržeb i ziskovosti, avšak výhledem příliš nepotěšila, když varuje před mnohými problematickými faktory včetně globálního ekonomického zpomalení či přetrvávající tvrdé konkurence na trhu.

Výsledky reportovala také firma Symantec (SYMC; -0,63 %), která však zejména oznámila, že její divizi korporátní klientely kupuje společnost Broadcom (AVGO; +3,2 %), a to za zhruba 10,7 miliard dolarů. Transakce by měla být dotažena ještě v tomto roce, musí ji však nejdříve schválit regulatorní orgány v USA, EU a Japonsku. O jednání mezi zmiňovanými společnostmi jsme informovali již včera, kdy akcie Symantecu skokově posílily.

Ve včerejším povýsledkovém skokovém propadu dnes pokračuje společnost Kraft Heinz (KHC; -4,8 %), která tak nadále rozšiřuje ztráty nabrané v tomto roce.

Cena ropy roste; 10Y US výnosy kolem 1,72 %

Výnosy desetiletého amerického vládního dluhopisu se pohybují kolem 1,72 %. Cena ropy (Brent) dnes roste o 2,25 % na 58,67 dolarů za barel. Dolar se na páru s eurem obchoduje na 1,1205 EUR/USD.

Index S&P 500 -0,45 % na 2924,77 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Utility +0,2 % Energie -0,9 %
Zdravotní péče +0 % Informační technologie -0,8 %
Nezbytná spotřeba -0,3 % Zbytná spotřeba -0,6 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
News Corp (NWSA) +5,4 % Nektar Therapeutics (NKTR) -33 %
News Corp (NWS) +5,2 % DXC Technology (DXC) -31 %
Advanced Micro Devices (AMD) +3,6 % Capri Holdings (CPRI) -5,0 %
Broadcom (AVGO) +3,2 % Kraft Heinz (KHC) -4,8 %
Quanta Services (PWR) +2,5 % Franklin Resources (BEN) -4,8 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.