Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Americké indexy mírně korigují předchozí nárůst.

16.10.2019 | 19:37 0 Komentářů

Index Dow Jones -0,11 % na 26995,35 b.
Index S&P 500 -0,31 % na 2986,47 b.
Index Nasdaq Composite -0,46 % na 8111,045 b.

Ve středeční seanci americké akciové trhy korigují své předchozí nárůsty z úterní seance a index Dow Jones zatím ztrácí 0,11% a širší S&P 500 se pohybuje podobně a obchoduje v červených se ztrátou 0,31%. V předchozí seanci S&P 500 uzavřel na čtyřtýdenním maximu.  Investoři jsou dnes opatrní, protože se opět zvyšuje napětí mezi USA a Čínou, kde hlavní příčinou je Hongkong. Americká sněmovna reprezentantů totiž schválila legislativu na podporu prodemokratických demonstrujících  v Hongkongu. Reakce Číny na sebe nenechala dlouho čekat a pohrozila Spojeným státům nespecifikovanými odvetnými kroky, pokud legislativu v tomto znění schválí americký Kongres.  

Dnes byly také reportovány US-maloobchodní tržby za září, které v meziměsíčním srovnání nečekaně poklesly o 0,3% oproti srpnovému růstu o 0,5% ( +0,4 předběžně  ) a trhem očekávanému růstu o 0,3%.  Maloobchodní tržby tak v září poprvé po 7 měsících překvapivě poklesly.  Dolar na páru s eurem reaguje oslabením a ztrácí 0,2% a dostává se k úrovni  1,1050 USD/EUR.

Oslabující dolar zatím vyhovuje lehké ropě WTI, která dnes míří k severu a přidává 1,3% a dostává se k úrovni 53,50 USD/barel. tato situace příznivě vyhovuje akciím v těžebním sektoru černého zlata a z těchto důvodů se daří společnosti Transocean ( RIG ), která těží ropu z věží v oceánu a její akcie rostou o více než 2,2% a také akcie Apache Corporation ( APA ) obchodují výš o necelé 1%.

Po předchozím propadu se dnes daří žlutému kovu, který si dnes připisuje 0,5% a zlato se dostává k úrovni 1 488 USD/Troy. unci. tato situace nahrává do karet akciím v těžebním sektoru zlata a z těchto důvodů se dnes daří akciím největšího kanadského těžaře zlata Barrick Gold Corp. ( GOLD ), které dnes obchodují výš o necelých 1,3% a také akcie jeho velkého  konkurenta Newmont Gold Corp. ( NEM ) se posouvají výš o necelých 0,2%. Za zmínku stojí také akcie těžaře Eldorado Gold Corp. ( EGO ), které se pohybují v ziskovém poli s růstem 1,5%.

Dnes se vesměs daří bankovnímu sektoru a své výsledky představila americká banka Bank Of America ( BAC ), která vykázala pokles čtvrtletního zisku o 21%. Banku poškodil především dvoumiliardový odpis z nedobytných pohledávek. Proti tomu však očištěný zisk na akcii překonal odhady, stejně jako výnos z obchodování na kapitálových trzích. Ve 3Q vykázala banka příjem z tradingu ex-DVA ve výši 3,22 mld. USD proti odhadu analytiků 3,12 mld. USD. Akcie se tak těší zájmu investorů a rostou o necelých 2,1%. Naopak se nedaří konkurenční bance Citigroup ( C ), která v úterní seanci představila výsledky za 3Q FY19 a své akcionáře příliš nepotěšila, protože zaostala v uplynulém čtvrtletí za odhady na úrovni výnosů. Naopak pozitivní výsledky banka vykázala z investičního bankovnictví a také z obchodování s dluhopisy. Očištěný zisk na akcii EPS byl 1,97 USD/akcii. proti odhadu 1,95 USD/akcii. Akcie Citigroup ( C ) dnes ztrácí na své tržní hodnotě více než 2%.

Své výsledky oznámil již včera po uzavření trhu letecký dopravce United Airlines ( UAL ), když vedení společnosti zvýšilo celoroční cíle. EPS za 3Q19 4,07 USD/akcii, což překonalo odhad analytiků, který byl 3,97 USD/akcii. Důvodem pro zvýšení projekce je rostoucí poptávka a nižší náklady na palivo. Akcie United Airlines ( UAL ) se i tak  dnes v základní fázi obchodování těší zájmu investorů a připisují si růst 2,7%.

Za zmínku stojí také Google, který představil čtvrtou generaci svých chytrých telefonů Pixel a některá další elektronická zařízení. Cena nových telefonů bude startovat na cenové úrovni 749 EUR. Po předchozím 2% nárůstu akcie mateřské společnosti Alphabet ( GOOG ) dnes s nepatrným nárůstem 0,1%.

Index S&P 500 -0,31 % na 2986,47 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Základní materiály +0,4 % Energie -1,1 %
Zbytná spotřeba +0,2 % Informační technologie -1 %
Průmysl +0,1 % Reality -0,6 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
McKesson Corp (MCK) +4,8 % salesforce.com (CRM) -4,4 %
AmerisourceBergen Corp (ABC) +4,4 % Progressive Corp (PGR) -4,1 %
JB Hunt Transport Services (JBHT) +3,8 % SBA Communications Corp (SBAC) -3,7 %
Cardinal Health (CAH) +3,2 % Autodesk (ADSK) -3,7 %
DuPont de Nemours (DD) +2,7 % Adobe (ADBE) -3,5 %

Luboš Bedrník
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.