Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Americké indexy mírně korigují.

11.06.2019 | 18:31 0 Komentářů

ndex Dow Jones -0,12 % na 26032,16 b.
Index S&P 500 -0,14 % na 2882,61 b.
Index Nasdaq Composite -0,19 % na 7808,554 b.

V úterní seanci americké indexy mírně korigují a index Dow Jones  ztrácí 0,12% a širší S&P 500 se pohybuje v červeném  se ztrátou  0,14%.  Na trzích vládne zatím dobrá nálada a páteční dohoda mezi Mexikem a USA tak odvrátila možnou hrozbu, že Washington od pondělí zavede 5% cla na veškerý dovoz  mexického  zboží.  Imigrační smlouva s Mexikem podle dostupných zpráv obsahuje ve skutečnosti víc, než je v ní napsáno a v reakci na kritiku , že dokument, který má ochránit  USA před obrovskými skupinami migrantů nepřináší nic nového a to uvedl i americký prezident Donald Trump. Mexická strana ale vyloučila, že by s USA dojednala něco navíc. Dnes byl reportován Index průmyslových cen PPI, který v květnu meziměsíčně vzrostl o 0,1% a byl v souladu s odhady. Proti předchozímu růstu o 0,2%. , meziročně vzrostl o 1,8% ( odhad 2% ) proti předchozímu růstu o 2,2%.  Americký prezident se také nechal slyšet , že v případě že by se nesetkal  na summitu skupiny G20, který se bude konat v Japonsku s čínským protějškem Si Ťin – Pchingem, tak by okamžitě zavedl cla na další čínské zboží, jehož roční dovoz do USA se pohybuje kolem 300 mld. USD.  Americký prezident se také vyjádřil k úrokovým sazbám FEDu, které jsou podle něho příliš vysoké a slábnoucí euro k dolaru tak staví Spojené státy do nevýhodného postavení.

Za pozornost stojí ropa, která roste po předchozím poklesu amerických zásob ropy a také prognózách, že by   sdružení OPEC na řádném červnovém zasedání prodlouží škrty v produkci. Lehká ropa WTI zatím roste o nepatrných 0,02% a dostává se k úrovni 53,3 USD/barel.  Z této situace zatím profitují akcie těžařských společností, jako Apache Corporation ( APA ), které přidávají necelých 0,8% a také akcie Marathon Oil Corp. ( MRO ), které se posunují výš o 0,5% a také necelé 1% přidávají akcie světově obchodované ropné  společnosti Exxon Mobil ( XOM ). Za zmínku stojí také akcie výrobce a dodavatele těžního zařízení Schlumberger ( SLB ), které dne rostou o silných více než 3,4% a také akcie jeho konkurenta  Halliburton ( HAL ) se posouvají výš o necelé 2,4%. Dnes se také daří akciím těžařů kovů mezi které patří akcie společnosti Freeport McMorran ( FCX ), které přidávají více než 1,3% a také si dobře vedou akcie konkurenta BHP Billiton ( BHP ), které se také těší zájmu investorů a posilují o cca 3%.

Prudký pád a výběr zisků zažívají akcie  Beyond Meat ( BYND ) , které v předchozí seanci uzavřely se ziskem 21,24% a od svého IPO na začátku května si firma připsala až 600% zisky.  Dnes se akcie společnosti nacházejí pod tlakem a akcie  Beyond Meat ( BYND ) si ze své hodnoty průběžně odepisují necelých 20,1%.

Za zmínku stojí akcie Microsoft ( MSFT ), které se podobně, jako společnosti Apple a Amazon zařadily mezi tituly, které dosáhly biliónové hodnoty společnosti. Akcie Microsoftu ( MSFT ) předvádějí poslední měsíce solidní růst a do dubna jim trvalo vymazání ztráty za prosinec minulého roku. Od začátku tohoto roku akcie zpevnily o více než 30%. A akcionáři se dočkal již 2 krát čtvrtletní dividendy 0,46 USD/akcii. Dnes akcie Microsoftu ( MSFT ) mírně ztrácí a odepisují 0,6%.

Korekcí dnes prochází akcie Advanced Micro Dev. ( AMD ), které v pondělní seanci vyšplhaly na 3 leté maximum, když společnosti napomohlo nedělní prohlášení Microsoftu ( MSFT ), podle něhož by nový model herní stanice Xbox měl být založen právě na čipech od AMD. Dnes akcie Advanced Micro. Dev. ( AMD ) korigují předchozí zisky a odepisují si ze své tržní hodnoty více než 3%.

Index S&P 500 -0,14 % na 2882,61 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Energie +0,7 % Průmysl -1,1 %
Komunikační služby +0,6 % Utility -0,9 %
Nezbytná spotřeba +0,4 % Reality -0,5 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
CenturyLink (CTL) +3,9 % Raytheon (RTN) -5,4 %
Schlumberger (SLB) +3,4 % Martin Marietta Materials (MLM) -4,6 %
Regions Financial Corp (RF) +3,0 % ABIOMED (ABMD) -4,5 %
Albemarle Corp (ALB) +3,0 % L3 Technologies (LLL) -4,3 %
Diamondback Energy (FANG) +2,6 % United Technologies Corp (UTX) -4,3 %

Luboš Bedrník
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.