Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Americké indexy korigují úvodní ztráty, přesto směřují k nejhořšímu lednu za poslední 4 roky

31.01.2014 | 20:25 0 Komentářů

Americké trhy se vymaňují z úvodních ztrát, když aktuálně širší S&P500 oslabuje o přijatelných 0,3%. Přesto úvod do nového roku byl ve znamení poklesů – příslušný index aktuálně registruje ztrátu 3,1% a jde tak o nejhorší start od r. 2010. Děje se tak na pozadí rostoucího napětí v rozvíjících se ekonomikách (včetně pokračujících signálů ochlazování ekonomiky v Číně) a slabších kvartálních výsledků zvučných jmen – dnes Amazon, Mastercard či Mattel. Index „strachu“ VIX dnes v úvodu atakoval 4-měsíční maxima, přesto je na trhu patrná nákupní nálada investorů poté, co se index vzdálil od rekordních úrovní zkraje roku.

V dnešním obchodovování se v rámci indexu S&P500 nejvíce daří defenzivním odvětvím – sektor utilit i telekomunikací si připisuje 0,9%, zdárně jim sekunduje i technologický sektor (+0,8%), díky příznivým čtvrtletním číslům giganta Google (GOOG +4,2%), dále rostoucímu Facebooku (FB +3,1%) i spol. Yahoo! (YHOO +2,4%).

Ze zajímavých pohybů dnes zmiňme již citované poklesy předních spol. Amazon (AMZN -10%), Mastercard (MA -4,6%) či Mattel (MAT -12,3%), které nenaplnily svými výsledky očekávání trhu. Především u Amazonu – největšího online maloobchodníka, obchodující se na astronomických násobcích zisk versus tržní kapitalizace – nemusí být dnešní pokles poslední, pohlednéme-li na akceleraci růstu akcie ve 4.čtvrtletí r.2013.

Naopak příznivá čísla a výhled katapultoval o 13% výš akcie restauračního řetězce Chipotle Mexican Grill (CMG), podobně pak o 10% největšího amerického zpracovatele masa Tyson Foods (TSN) a technologické spol. Computer Sciences (CSC).

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.