Pondělí 17. května. Svátek má Aneta.

Americké indexy korigují předchozí ztráty.

21.11.2018 | 19:05 0 Komentářů

Index Dow Jones +0,72 % na 24641,1 b.
Index S&P 500 +0,97 % na 2667,58 b.
Index Nasdaq Composite +1,61 % na 7020,096 b.

 Ve středu americké akciové trhy rostou a korigují tak ztráty z předchozích dvou seancí. Index Dow Jones roste o 0,72% a širší S&P 500 také posiluje o 0,97%. Díky předchozím ztrátovým seancím jsou letošní zámořské akciové zisky na nule. Obchodování je však opatrné a investoři poučeni z předchozích dvou po sobě citelně ztrátových seancích s otvíráním nových nákupních pozic příliš nespěchají. Dolar na páru s eurem ztrácí 0,21% a zatím se pohybuje u úrovně 1,1392 USD/EUR. Pod tlakem se v současné době nachází lehká ropa WTI, kde kromě negativní nálady na trzích se na jejím poklesu podepsala i slova amerického prezidenta Donalda Trumpa, který zdůraznil, že Saudská Arábie je nezpochybnitelným partnerem USA. S ohledem na nedávnou vraždu novináře, která byla pravděpodobně spáchána na popud saudskoarabského prince, je nutné dle názoru analytiků konstatovat, že americký prezident je ve složité situaci, protože Saúdská Arábie spolupracuje s USA historicky už od ropných šoků, kdy Spojeným státům Saúdská Arábie pomohla. Dnes byly také zveřejněny od EIA zásoby ropy, které za minulý týden vzrosty o 4,85 mil. barelů, když trh očekával jen 3,5 mil. barelů. Lehká ropa WTI po předchozích propadech dnes posiluje o 3,7% a koriguje svůj předchozí propad k úrovni 55,4 USD/barel.

Z výše zmíněných důvodů se daří akciím těžařů černého zlata, kde společnost Transocean ( RIG ), která těží ropu především z ropných věží v oceánu přidává necelých 3,9% a podobně je na tom také Marathon Oil Corp. ( MRO ), který obchoduje silnější o 4,2% a pozadu nezůstávají také akcie těžaře ropy a mědi Freeport McMorran ( FCX ), které rostou o 4,3%. V hledáčku investorů jsou dnes také akcie těžaře plynu a ropy Cabot Oil & Gas Corp. ( COG ), které obchodují  výš o necelých 2,3% a také jeho velký konkurent Chesapeake Energy ( CHK ) si dnes připisuje necelých 2,7%.  Za pozornost stojí také akcie výrobce a dodavatele těžního zařízení Schlumberger ( SLB ), které obchodují výš o 1,5% a též konkurenční  Halliburton ( HAL ), kde jeho akcie rostou o necelých 1,5%%.

Dnes se také daří žlutému kovu, kde zlato posiluje o 0,45% a pohybuje se na úrovni 1226 USD/Troy. unci.  Tato situace vyhovuje akciím největšího kanadského těžaře zlata  Barrick Gold Corp. ( ABX ), které obchodují silnější o 3,8% a také Randgold Resources ( GOLD ) se kterou se v předchozím  Barrick Gold ( ABX ) dohodl na fúzi a  také přidává na hodnotě o 3,2%. Za zmínku stojí také akcie těžaře Eldorado Gold Corp. ( EGO ),  které se pohybují výš o  necelá 2%.

 Na růstové vlně se dnes vezou akcie výrobce  sportovní  obuvi Foot Locker ( FL ) který potěšil akcionáře svými reportovanými výsledky za 3Q, když zisk na akcii dosáhl 1,14 USD proti předpokladu 0,92 USD.  Také zrychlily prodeje, které společnosti vzrostly o 2,9% proti 2% předpokladu analytiků. Pozitivním překvapením byly také marže , které za 3Q vzrostly o 31,6% proti odhadu 31,4%. Generální  ředitel  společnosti  Dick Johnson  potvrdil růst tržeb  a poznamenal, že pokračující pokles v kategorii obuvi  pro basketbal  je jediným slabým místem, které chce společnost v budoucnu posílit. Na základě těchto pozitivních informací  akcie Foot Lockeru ( FL ) rostou o slušných 16%.

Naopak se dnes ze začátku obchodování nedařilo akciím největšího světového  těžaře surového lithia Albemarle  Corp. ( ALB ), který oznámil investici do těžby lithia na australském kontinentu. Společnost plánuje provést investici v objemu 50% podílu v Australias Mineral Resources, kde životnost dolu se podle analytiků odhaduje na 30 let. Na začátku seance akcie Albemarle Corp. ( ALB ) ztrácely 2% , ale nyní obchodují  se ziskem více než 0,7%

Index S&P 500 +0,97 % na 2667,58 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Energie +2,5 % Utility -1,2 %
Komunikační služby +1,7 % Nezbytná spotřeba -0,6 %
Zbytná spotřeba +1,7 % Zdravotní péče -0,1 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Foot Locker (FL) +16 % Best Buy (BBY) -3,5 %
Autodesk (ADSK) +9,0 % Johnson & Johnson (JNJ) -3,5 %
Hanesbrands (HBI) +6,5 % Philip Morris International (PM) -2,9 %
Keysight Technologies (KEYS) +6,1 % NVIDIA Corp (NVDA) -2,9 %
Newfield Exploration (NFX) +5,8 % AbbVie (ABBV) -2,5 %

Luboš Bedrník
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.