Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Americké akciové trhy v zeleném teritoriu.

22.01.2018 | 19:48 0 Komentářů

Index Dow Jones +0,24 % na 26133,03 b.
Index S&P 500 +0,5 % na 2824,26 b.
Index Nasdaq Composite +0,7 % na 7387,91 b.

Úvodní seance nového týdne začala v pozitivním duchu a index Dow Jones si zatím připisuje 0,24% a širší S&P 500 také přidává 0,5%. Tento týden bude na reportovaná data poměrně bohatý, ale úvodní seance tohoto týdne probíhá bez zásadnějších makrodat. Reakce trhů USA na neschválení amerického dluhového stropu v Senátu je téměř neutrální a trhy nezaznamenávají negativní reakci. Ropa po páteční korekci mírně oslabuje a lehká americká WTI si ztrácí  0,11% a je na úrovni 63,35 USD/barel.  Ropa tak nadále i po korekci pokračuje v růstovém trendu podporována větším poklesem zásob než bylo očekáváno a také poklesem aktivních ropných věží. Z výše zmíněných důvodů se daří akciím v těžebním sektoru černého zlata a tak společnost Transocean ( RIG ), která těží ropu především z ropných věží v oceánu přidává 1,5% a hned v závěsu je také těžařská společnost Marathon Oil Corp. ( MRO ), která si připisuje více než 2,6%. Za zmínku stojí také akcie Cabot Oil & Gas Corp. ( COG ), jež posilují o 1,3% a také akcie výrobce a dodavatele těžního zařízení  Schlumberger ( SLB ), kde si akcie připisují zhodnocení více než 3,2%. Na růstové vlně se dnes vezou také akcie nadnárodní společnosti  Halliburton ( HAL ), která reportovala tržby a ziskovost za 4Q nad odhadem analytiků a skupina také potěšila investory pozitivním výhledem. Celkové tržby vyrostly o 89% na částku 3,4 mld. USD.  Akcie Halliburton ( HAL ) v reakci na výsledky rostou o  necelých 5%.

Po více než ročním testování otevřel dnes internetový obchod Amazon Com ( AMZN ) svůj obchod Amazon Go. V obchodě nejsou žádné pokladny, ale je plně vybaven kamerami a senzory, které sledují pohyb kupujícího a také jeho aktivity, tj. co vezme z nákupního regálu a případně vrátí zpátky. Celkový nákup je zákazníkovi odečten z jeho účtu po jeho odchodu z prodejního místa. Akcie Amazonu Com. ( AMZN ) si připisují necelých 1,9%.

Celkem slušně si dnes vedou také akcie energetických společností a její distribuce. Do této skupiny patří FirstEnergy Corp ( FE ), která po reportovaných výsledcích a pozitivním výhledu přidává více než 12% a také konkurenční Energy Transfer ( ETE ), jejíž akcie obchodují silnější o více než 2,3%.  

Nedaří se dnes zdravotnímu sektoru, kde francouzská společnost Sanofi ( SNF ) oznámila, že koupí výrobce léčiv na hemofílii Bioverativ za celkovou sumu v hrubém cca 11,6 mld. USD. V reakci na tuto zprávu akcie Sanofi ( SNY ) listované v USA ztrácí více než 3,1%. Naopak se daří akciím farmaceutické společnosti ABBVIE ( ABBV ), která obchoduje výš o 1,5%. Nad 81,2 USD se přehoupla biotechnologická společnost Gilead Sciences ( GILD ), která přidává necelých 0,5%.

Index S&P 500 +0,5 % na 2824,26 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Energie +1,7 % Základní materiály -0,5 %
Telekomunikace +1,1 % Průmysl -0,2 %
Reality +0,8 % Finanční sektor +0,2 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
FirstEnergy Corp (FE) +12 % Ulta Beauty (ULTA) -4,4 %
Wynn Resorts (WYNN) +7,6 % Chipotle Mexican Grill (CMG) -4,1 %
Halliburton (HAL) +4,9 % Qorvo (QRVO) -3,7 %
TripAdvisor (TRIP) +4,5 % Symantec Corp (SYMC) -2,6 %
Archer-Daniels-Midland (ADM) +3,7 % Alaska Air Group (ALK) -2,3 %

Luboš Bedrník
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.