Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Americké akciové trhy ustupují z historických maxim.

09.08.2017 | 19:06 0 Komentářů

Index Dow Jones -0,31 % na 22017,46 b.
Index S&P 500 -0,19 % na 2470,22 b.
Index Nasdaq Composite -0,4 % na 6344,796 b.

Ve středeční obchodní seanci americké akciové trhy zatím ustupují ze svých historických maxim. Index Dow Jones ztrácí 0,31% a širší S&P 500 oslabuje o 0,19%. Hlavní příčinou poklesu trhů v USA jsou obavy ze zvýšeného geopolitického napětí na korejském poloostrově ,  když se Donald Trump poměrně ostře vyjádřil směrem k severokorejskému režimu, který varoval  před ohrožováním USA. Severokorejský režim zvednul   ještě více napětí ,  protože  okamžitě kontroval  tím,  že zkoumá možnost útoku na Guam, což je americké území v Pacifiku. Trumpův  postup také kritizují někteří  američtí činitelé, jako například senátor John McCain ,  který uvedl, že Trump nebyl dostatečně připravený a demokrat Eliot Engel byl ráznější a uvedl, že vytýčením hraniční linie podkopává svou kredibilitu  a také celé USA.   Investoři se tak upínají k bezpečným přístavům v podobě zlata.  Žlutý kov dnes přidává  necelé 1% a pohybuje se u úrovně 1272 USD/Troj. unci. Tato situace vyhovuje akciím v těžebním sektoru zlata a tak největší kanadský těžař zlata Barrick Gold Corp. ( ABX ) obchoduje silnější o necelé 1% a konkurenční  Randgold Resources ( GOLD ) posiluje o 2,3%.  Po předchozím poklesu našly podporu akcie těžaře Eldorado Gold ( EGO ) a  připisují si necelá  2%.

Dnes byly také zveřejněny  podle ( API ) zásoby ropy v USA  v uplynulém 31 týdnu a ty překvapivě silně poklesly  o 7,839 mil. barelů oproti očekávanému poklesu 2,2 mil. barelů.  Dnes byly také zveřejněny zásoby ropy podle EIA, které  k  4 . srpnu klesly o 6,451 mil. barelů , když se čekal pokles o 2,2 mil. barelů. Cena WTI se dnes pohybuje u úrovně 49,35 USD/barel a přidává 0,33%. Dnešní růst ceny ropy je s největší pravděpodobností reakcí na očekávání šestého poklesu zásob ropy v USA v řadě.  Od počátku měsíce se ceny ropy pohybují okolo úrovně 49 USD/barel a to v důsledku poměřování faktorů rostoucí globální nabídky proti snižování produkce na straně organizace OPEC a jejich spojenců.   I přes pozitivní zprávy ohledně poklesu stavu zásob dochází  u akcií v těžebním sektoru černého zlata k vybírání zisků a tak akcie těžaře Marathon  Oil Corp. ( MRO ) si odepisují  více než  1,1% a akcie těžaře ropy především z ropných plošin v oceánu Transocean ( RIG ) si odepisují  dokonce necelých  5%.  Naopak v kladných číslech se ještě  drží  akcie   Cabot Oil & Gas Corp. ( COG ), které si připisují více než 0,7% a také  Chevron  Corp.  ( CVX ) se ziskem 0,2%.

Své výsledky za 2 kvartál dnes reportovala farmaceutická společnost Mylan ( MYL ),  když její upravený zisk na akcii byl 1,10 USD oproti odhadu analytiků, který byl 1,16 USD/akcii. Zisk na akcii činí v 2Q 55 centů proti loňským 33 centů. Výsledek byl pro investory zklamáním a z těchto důvodů akcie oslabují o necelých 1%, když na začátku obchodní seance ztrácely více než 5,6%.

Po předchozích dobrých výsledcích analytici společnosti  Wells Fargo zvýšili dnes cílovou cenu akciím Michael Kors ( KORS ) na 47 USD z předchozích 35 USD s investičním doporučením „koupit“. Akcie posilují více než 1,5%. 

Index S&P 500 -0,19 % na 2470,22 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Zdravotní péče +0,2 % Zbytná spotřeba -0,7 %
Reality +0 % Finanční sektor -0,5 %
Nezbytná spotřeba +0 % Telekomunikace -0,4 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
DXC Technology (DXC) +7,8 % Priceline Group (PCLN) -7,3 %
Cimarex Energy (XEC) +7,1 % DENTSPLY SIRONA (XRAY) -6,0 %
McCormick (MKC) +4,0 % Walt Disney (DIS) -4,4 %
Charter Communications (CHTR) +3,4 % Discovery Communications (DISCA) -3,9 %
Estee Lauder Cos (EL) +3,1 % Discovery Communications (DISCK) -3,4 %

Luboš Bedrník
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.