Pátek 21. ledna. Svátek má Běla.

Americké akciové trhy navazují na včerejší zisky

14.07.2015 | 19:28 0 Komentářů

Navzdory slabším reportovaným maloobchodním tržbám za předchozí měsíc dnes americké akciové trhy navazují na své včerejší výrazné zisky a u většiny akciových titulů převládá zelená barva. Široký index S&P zpevňuje aktuálně o 0,35 %. Technologický index Nasdaq přidává 0,62% a index Dow Jones je v porovnání s hodnotami včerejšího závěru silnější o 0,3 %.

Z jednotlivých sektorů se dnes nejvíce daří odvětví zdravotní péče (+0,53 %) a na pozadí rostoucí ceny ropy (+1,9 %) rovněž energetickému sektoru (+0,63 %). Jediným dnešním ztrátovým odvětvím jsou utility (-0,2 %).

Skokanem dne je výrobce mikročipů Micron Technology (MU), jehož akcie po spekulacích o možném převzetí ze strany čínské Tsinghua Unigroup za 23 mld. USD (při 21 USD za akcii) rostou o 10,4 % na 19,4 USD za akcii. Na vlně této akviziční nabídky se vezou i jiní výrobci mikročipů. SanDisk (SNDK) přidává 3 % a Advanced Micro Devices (AMD) posilují o 2,6 %. Jedním z mála dnešních ztrátových titulů v odvětví je Intel (INTC), jehož tíží snížená cílová cena (25 USD) a investiční doporučení („underperform“) od analytického domu Sanford Bernstein. Z bank, které dnes představily své kvartální výsledky za 2Q 2015 se o trochu lépe daří J.P. Morgan (+1%). Akcie největší americké banky Wells Fargo (WFC) přidávají 0,7 %.

Na komoditním trhu se dnes daří zmiňované ropě (+1,9%). Na opačném pólu stojí kukuřice (-2,4 %).

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.