Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Americké akciové trhy dnes na růstové vlně

02.12.2014 | 18:40 0 Komentářů

Dow Jones: +0,3%, SP500: +0,4%, Nasdaq: +0,4%

Akciové trhy v zámoří se po včerejším zaváhání pohybují v zelených číslech, když hlavní indexy přidávají okolo 0,4%. Důvěru v ekonomiku posílily překvapivě vyšší stavební výdaje a listopadové prodeje aut. Sektorově táhnou trhy vzhůru nejvíce energetické tituly (+1,7%), v červeném jsou pouze akcie telekomunikačních firem.

Několik US automobilek dnes zveřejnilo listopadové prodeje, které byly často nad odhady analytiků. General Motors (GM) vzrostly tržby o 6,5% a firma tak překonala odhady analytiků o téměř 4%. Akcie aktuálně rostou o 1,3%. Prodeje koncernu Chrysler Group (FCAU) meziročně vzrostly dokonce o 20%, společnost tak dosáhla nejlepšího výsledku za posledních 13 let. Titul si momentálně připisuje zisky téměř 3%. Ford Motor (F) zaznamenal sice mírný pokles, ale v podstatě v souladu s odhady trhu. Bezmála o 6% roste biotechnologická společnost Biogen (BIIB), jež oznámila pokrok ve vývoji léku na Alzheimerovu nemoc. Technologický gigant Apple po včerejším propadu o 3,3% dnes mírně přidává (+0,4%).

Část svých včerejších zisků odevzdává zlato (-1,1%) a ropa (-1,7%). Dolar dnes posiluje vůči euru o 0,6% a obchoduje se těsně pod hladinou 1,24.

Tomáš Plundra, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.