Středa 30. září. Svátek má Jeroným.

Americké akciové indexy klesají, Dow Jones pod tlakem slabých výsledků IBM a UTX

21.07.2015 | 17:55 0 Komentářů

Dow Jones: 17 907 (-1,1%), S&P 500: 2 120 (-0,4%), Nasdaq: 5 203 (-0,3%)

Zámořské akciové trhy dnes mírně korigují zisky z předchozích dnů, index velkých blue chips společností Dow Jones klesá nejvíce, když ho táhne dolů především po-výsledková reakce investorů na tituly International Business Machines (IBM) a United Technologies (UTX). Informačně-technologický obr IBM se potýká s poklesem tržeb, který se mu stále nedaří zastavit a vývoj na měnových trzích firmě také nepomohl. Akcie společnosti aktuálně padají o 5,5%. Poskytovatel technologií, produktů a služeb pro stavební systémy a letecký průmysl United Technologies padá na burze dokonce o 7,7% v návaznosti na snížený výhled pro letošní rok. Firmě nepomáhá ani oznámený zpětný odkup akcií ve výši 9 mld. dolarů. Také telekomunikační Verizon (VZ) snížil výhled hospodaření a akcie společnosti klesají o 2,3%.

Z hlavních sektorů ekonomiky se pohybují v kladných číslech pouze energetické společnosti (+0,4%), nejvíce ztrácejí telekomunikace (-1,7%). Zlato zastavilo propady a dnes posiluje o téměř 1%. Naopak americký dolar mírně odevzdává předchozí zisky, když dnes vůči euru ztrácí 0,9%.

Po částečném zmírnění nervozity z vývoje na čínském akciovém trhu a v Evropě kolem zadluženého Řecka se investoři mohou naplno soustředit na probíhající výsledkovou sezónu. Hlavní US akciové indexy se pohybují v těsné blízkosti historických maxim a bude zajímavé sledovat, zda proudící výsledky společností pomohou indexům dostat se na nová high (zatím se tak daří pouze indexu Nasdaq), nebo budeme (opakovaně) svědky korekce a obchodování v úzkém pásmu, které je zatím pro letošní rok charakteristické (S&P 500 v pásmu 2050 až 2 130 bodů).

Po závěru obchodování dnes zveřejní kvartální výsledky velmi sledované společnosti Apple (AAPL) a Microsoft (MSFT).

Tomáš Plundra, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.