Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Americké akciové indexy bez výrazných změn, ropa -3,4%

08.08.2018 | 20:34 0 Komentářů

Malá volatilita, aktivita i pohyby indexů – tak by se dal popsat dosavadní průběh středeční seance v zámoří, když hlavní indexy se drží v blízkosti včerejších zavíracích hodnot.

Mírný zisk registruje technologický Nasdaq (+0,15%), když vlajkové lodě opět zaznamenávají přízeň investorů – Facebook (FB +1,3%) se oklepává z nedávného propadu k 170 USD úrovni a nyní se již pohybuje u 186 USD. Akcie Amazonu (AMZN +1,2%) po krátké odmlce atakují historická maxima, výš se posouvá i Alphabet (GOOG, GOOGL +0,7%). Naopak pod tlakem zůstává čínský internetový prodejce Alibaba (BABA -1,2%) na pozadí vyhrocených obchodních vztahů mezi USA a Čínou, což negativně ovlivňuje tamní akciový trh, když index Shanghai Composite oslabil od lednového maxima o více než 23%.  

Symbolicky v kladných číslech se drží i širší index S&P500, naopak tradiční index Dow Jones ztrácí 0,1%. Směrem dolů je tlačí energetický sektor (v rámci S&P500 – 0,9%) v návaznosti na propad ceny ropy o silných 3,4% po menším než očekávaném poklesu zásob. Současně ropě nepomáhá oznámení o zavedení cel ve výši 25% ze strany Číny s platností od 23. srpna na dovoz ropných produktů, coby odveta za americká cla. Cla na ropu v tomto kole prozatím uvalena nebyla.

Mezi ztrátovými sektory se drží i utility a nezbytná spotřeba (-0,6%), v čele růstu naopak stojí informační technologie a banky (+0,4%).

Ze zajímavých cenových pohybů zmiňme bezmála 9% propad ropné spol. Cimarex Energy (XEC) po včerejších slabších kvartálních výsledcích a následných analytických downgradech. Nejlepší výkonnost naopak registruje prodejce oděvů a módních doplňků Michael Kors (KORS +5,5%) po silných výsledcích za uplynulé čtvrtletí vedoucí ke zvýšenému výhledu pro celý fiskální rok.

Domácí investory dnes nepotěší zámořský vývoj mediální spol. CETV (CETV), které za patrné prodejní objednávky v první polovině seance oslabují o více než 3% bez nových kurzotvorných zpráv k hladině 3,6 USD, kde se naposledy obchodovaly v dubnu loňského roku. V přepočtu tak akcie balancují u mety 80 Kč. Trvale rostoucí hospodaření, pokles zadlužení, příslib možné dividendy v příštím roce i pozitivní makro prostředí (prozatím?) nenachází mezi investory kýženou odezvu.

Index S&P 500 +0,07 % na 2860,46 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Informační technologie +0,4 % Energie -0,9 %
Finanční sektor +0,4 % Utility -0,6 %
Telekomunikace +0,3 % Nezbytná spotřeba -0,6 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Michael Kors Holdings (KORS) +5,5 % Cimarex Energy (XEC) -8,6 %
Albemarle Corp (ALB) +5,2 % Regeneron Pharmaceuticals (REGN) -4,7 %
CVS Health Corp (CVS) +4,0 % Newell Brands (NWL) -4,5 %
Boston Scientific Corp (BSX) +3,2 % Southern (SO) -4,4 %
Aetna (AET) +2,9 % IPG Photonics Corp (IPGP) -3,4 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.