Sobota 08. května. Je Statní Svátek - Den vítězství.

Americké akcie ztrácejí, zlato naopak připisuje zisky

02.01.2014 | 20:25 0 Komentářů

Akciový index S&P 500 je poněkud pesimisticky naladěn a přerušuje tak růstovou sérii prvních obchodních seancí v nových letech od roku 2009. Nutno podotknout, že výkonnost indexu byla v minulém roce nejlepší od roku 1997. Naproti tomu zlato, které loni ztratilo bezmála třetinu své hodnoty, se obchoduje přibližně o 2 % výše.

Z jednotlivých sektorů nejméně odepisuje zdravotnický sektor (-0,4 %), nejvíce naopak utility (-1,4 %), které tak navazují na novoroční pokles cen elektřiny v Evropě.

Za zmíňku dnes určitě také stojí solární rally, kde zástupci tohoto odvětví připisují solidní zisky; First Solar (FSLR +4,4 %), SunPower (SPWR +6,8 %), Jaso (JASO +8,3 %) nebo Trina (TSL +6,9 %). V zeleném se dále nachází producent a prodejce zdravé výživy Herbalife (HLF +1,8 %) poté, co médii proběhly zprávy týkající se doporučení k nákupu této společnosti. Doslova na roztrhání jsou však cenné papíry Plugu (PLUG +39,4 %), firmy zabývající se čistými zdroji energie. Odůvodnění této euforie leží v oznámení objednávek za 4Q roku 2013, které překvapivě naplnilo očekávání analytiků. V červených číslech je ze známých značek například Apple (AAPL -1,6 %), Microsoft (MSFT -0,5 %) nebo LinkedIn (LNKD -4,3 %).

Zdroj: Bloomberg

David Krejča, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.