Středa 19. května. Svátek má Ivo.

Americké akcie v předvečer Štědrého dne rostou

23.12.2013 | 19:50 0 Komentářů

Americké akciové indexy opatrně posouvají v předvečer Štědrého dne svá historická maxima poté, co Mezinárodní měnový fond indikoval, že zvýší výhled americké ekonomiky. Akciím pomáhají i dnešní data osobních výdajů, které rostly nejvíce v posledních pěti měsících především díky vánočním nákupům.

V indexu S&P 500 se nejlépe vede technologiím (+1,45 %) a telekomunikacím (+1,0 %), nejhůře sektoru utilit (+0,01 %) a spotřebitelských statků (-0,15 %).

Do popředí se dnes dostávají především akcie Applu (AAPL +3,41 %), které otevřely výše po zprávách ohledně dosažení klíčové dohody o spolupráci s čínským operátorem China Mobile. China Mobile bude prodávat telefony iPhone 5s a 5c ve svých provozovnách od 17. ledna. Rally zažívají i akcie stavebních firem, které se šplhají na pěti měsíční maxima. Například akcie KB Home (KBH) se obchodují až o 6 % výše poté, co pro ně Citigroup zvýšila doporučení na „neutral" ze „sell". Naopak na snížené doporučení doplácejí akcie Micronu (MU -3,16 %), BOFAML cituje nárůstající konkurenci. Výrazně dnes zhodnocují i sociální sítě; Facebook (FB +4,8) a Twitter (TWTR +5,2 %).

Zdroj: Bloomberg

David Krejča, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.