Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Americké akcie uzavřely poslední den čtvrtletí mírným růstem

01.04.2008 | 12:15 0 Komentářů

Wall Street uzavřel poslední březnový den a zároveň čtvrtletí mírným růstem. Po otevření ale akciové trhy ztrácely po zprávě ministra financí Paulsona který navrhuje dát více pravomocí centrální bance při kontrole finančního sektoru a který by dlouhodobě řešil prohlubující se problémy.

Finanční sektor byl znovu pod tlakem po spekulacích o pokračujících podvodech na úvěrovém trhu a dalších ztrát finančních společností z odpisů investic do rizikových hypoték. Akcie investiční banky Lehman Brothers klesaly po obvinění z údajného podvodu v Japonsku. Švýcarský tisk uvedl že největší banka UBS bude muset navýšit základní kapitál o více jak $16,1miliard. Bloomberg News uvedl zprávu Merrill Lynch která odhaduje že odpisy UBS dosáhnou v 1Q objemu $11 miliard.

Farmaceutické tituly prudce ztrácely poté co studie publikovaná v New England Journal of Medicine uzavírá zprávu doporučením snižovat léky proti cholesterolu Vytorin a Zetia. Akcie výrobce léků Schering-Plough ztratily volným pádem téměř 26%, Dow komponent Merck odepsal 14,7%. Trh přijal pozitivně data výrobního sektoru Středozápadu USA. Aktivita oblasti Chicaga v březnu nečekaně zrychlila.

Hlavní index DJIA nakonec uzavřel se ziskem 0,38% na 12,262.89bodů. Dvacetčtyři titulů uzavřelo v pozitivním teritoriu pod vedením Caterpillar, Citigroup. V 1Q Dow ale zaznamenal zthrátu 7,6%. Širší index S&P 500 stoupl o 0,57% na 1322.70bodů, v 1Q index klesl o 9,9%. Technologický Nasdaq Composite index vyskočil o 0,79% na 2279.10bodů. V prvním čtvrtletí klesl o 14,1%.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.