Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Americké akcie se v očekávání summitu G – 20 obchodují smíšeně

30.11.2018 | 19:16 0 Komentářů

Americké akcie se v očekávání summitu G – 20 obchodují smíšeně. Sledována bude zejména schůzka prezidentů USA a Číny.

Americké indexy se v očekávání dění na summitu zástupců G – 20 obchodují v závěru týdne smíšeně. Investoři budou sledovat zejména schůzku prezidentů Spojených států a Číny – Donalda Trumpa a Si Ťin-pchinga, která může napověděť kam se budou vyvíjet další vyjednávání ohledně obchodních vztahů mezi inkriminovanými velmocemi.

V pátek se všechny tři nejsledovanější indexy pohybují blízko nuly. Zatímco bluechipsový Dow Jones klesá o 0,13 %, širší index S&P 500 roste o mírných 0,11 %. Ještě slaběji posléze posiluje technologický Nasdaq (+0,06 %).

Z jednotlivých sektorů se daří zejména defenzivním utilitám, mírněji posilují společnosti z odvětví průmyslu či nezbytné spotřeby. Naopak se nedaří energeiím, které dolů sráží klesající cena ropy. Brent dnes klesá o 1,33 % na 58,73 dolarů za barel. Nedaří se ani sektoru komunikací.

Co se jednotlivých společností týče, za zmínku stojí růst technologické společnosti NVIDIA (NVDA; +3,1 %) či letecké firmy Delta Air Lines (DAL; 2,7 %). Druhá zmiňovaná společnost roste spolu s celým odvětvím aerolinek, kterým pomáhá klesající cena ropy či pozitivní zpráva Morgan Stanley ohledně počtu pasažérů v měsíci listopadu.

Naopak se nedaří firmě General Electric (GE), která se dnes „dočkala“ hned dvojité dávky negativních zpráv ze strany analytických týmů – konkrétně Deutsche Bank a JP Morgan. Analytici německé banky snížili cílovou cenu pro GE na 7 dolarů z předchozích 11 dolarů.

Včerejší zisky dnes odevzdává herní společnost Activision Blizzard (ATVI; -4,4 %), když investory nepotěšila zpráva o slabších číslech sportovních herních titulů či slavné hry Call of Duty za třetí čtvrtletí zveřejněná ze strany společnosti GameStop. Klesá také řetězec hotelů Marriott (MAR; -5,8 %). Na záporné nule se po kvartálních číslech obchoduje společnost Hewlett-Packard (HPQ; -0,07 %). Výsledky ve čtvrtek po trhu zveřejnila také oděvní firma PVH (PVH; +1,25 %).

Index S&P 500 +0,11 % na 2740,78 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Utility +0,9 % Energie -0,5 %
Průmysl +0,3 % Komunikační služby -0,3 %
Nezbytná spotřeba +0,3 % Finanční sektor 0 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
NVIDIA Corp (NVDA) +3,1 % Laboratory Corp of America Holdings (LH) -11 %
Raymond James Financial (RJF) +3,1 % Marriott International (MAR) -5,8 %
SVB Financial Group (SIVB) +2,8 % General Electric (GE) -5,7 %
Delta Air Lines (DAL) +2,7 % Activision Blizzard (ATVI) -4,4 %
Gilead Sciences (GILD) +2,7 % Interpublic Group of Cos (IPG) -4,4 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.