Pondělí 25. října. Svátek má Beáta.

Americké akcie rostou díky povedeným výsledkům bankovních lídrů

14.10.2021 | 20:11 0 Komentářů

Americké trhy dnes aspirují na nejpovedenější jednodenní výsledek od konce března. Výraznou měrou jim k tomu dopomáhají kvartální čísla předních amerických bank a to Bank of America, Morgan Stanley a Wells Fargo, které výrazně překonaly konsenzuální odhady analytiků. Pozitivně dnes fungovala i pravidelná makrodata z trhu práce, když počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti byl menší než se čekalo. Trhy tak na chvíli odkládají strach z růstu inflace a všeobecný optimismus zachvátil všechny sektory. Svou roli hraje i další posilování cen komodit, když ropa posiluje o více než procento a plyn dokonce o procenta tři. Výnosy vládních dluhopisů dnes mírně klesají.

V popředí žebříčku nejrůstovějších akcií dnes najdeme výrobce čipů a paměťových médií, když přední světový výrobce čipů a dalších PC komponent Taiwan Semiconductors (TSMC) společně se svými dechberoucími výsledky představil pozitivní výhled celého sektoru. Mimo jiné společnost vybuduje v Japonsku nový moderní závod na produkci nejlepších nanočipů a celková hodnota investice bude 7 miliard dolarů (polovinu dává japonská vláda!) a zároveň odmítla stavět továrny jinde ve světě včetně Evropy.

Svými výsledky pozitivně překvapil americký zdravotnický gigant UnitedHealth Group (UNH +4,23%) a jako přídavek zvedl výhled. Podobně je na tom další firma ze sektoru a to provozovatel sítě lékáren Wahlgreens, který vedle dobrých výsledků oznámil investici 5,2 miliardy dolarů do poskytovatele primární péče VillageMD. Akcie je nejrůstovější v indexu S&P.

Index Dow Jones +1,54 % na 34908,19 b.
S&P 500 +1,65 % na 4435,8 b.
Nasdaq Composite +1,68 % na 14817,08 b.

Index S&P 500 +1,65 % na 4435,8 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Základní materiály +2,3 % Zbytná spotøeba +1,1 %
Informační technologie +2 % Energie +1,1 %
Komunikační služby +1,8 % Nezbytná spotřeba +1,2 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Walgreens Boots Alliance (WBA) +9,1 % US Bancorp (USB) -2,8 %
APA Corp (APA) +5,4 % Wells Fargo (WFC) -1,5 %
Western Digital Corp (WDC) +4,9 % Progressive Corp (PGR) -1,3 %
Seagate Technology Holdings (STX) +4,8 % Boeing (BA) -1,1 %
Anthem (ANTM) +4,6 % Oracle Corp (ORCL) -1,0 %

Martin Varecha
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.