Neděle 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Americké akcie rostou

05.04.2018 | 20:08 0 Komentářů

Zatím to v USA vypadá na třetí růstovou seanci v řadě, pokud současné zisky vydrží šlo, by o nejlepší třídenní růst od Trumpova zvolení. Pozitivní nálada se přelévá i ze zámoří, když například index DAX připsal téměř 3%. Akciím celý týden pomáhají vzhůru oslabující obavy z vyhrocených obchodních válek mezi USA a jinými zeměmi (především Čínou) a příslib, že strany se chystají jednat. Růsty směrem vzhůru táhnou technologie, energetika a základní materiály. Naopak spíše v mínusu jsou defenzivní sektory realit a zdravotní péče. Z jednotlivých titulů sledujeme i nadále situaci kolem globální sociální sítě Facebook (FB +2%), která připustila, že některé údaje jejích 2 miliard uživatelů mohla být zneužita. Investoři však akcii posílají výše, když CEO Zuckerbeg prohlásil, že problémy nezapřičiňují poklesy uživatelů (demonstrativní rušení účtů bylo tedy spíše sporadického charakteru). Selektivní výprodeje zasáhly výrobce čipů, když banka UBS započala pokrávat 14 společnsotí z oboru. prodejní doporučení zapsala u Micronu a Texas Instruments. Obě společnosti se zařadily mezi nejhorší v dnešní seanci. Propadají i akcie výrobce grafických karet NVidia (NVDA -1,97%), kde se známá analytická společnost Citron research vyjádřila ve smyslu překoupenosti akcie a zaujmutí krátké pozice.

Mimo korporátních událostí byla na programu i obvyklá sada makrodat. Trh práce reportoval žádosti o podporu, nebo index propusštěných zaměstnancůObchodní bilance USA skončila v únoru v deficitu. Ani jedna z těchto cifer na trhy významněji nezapůsobila.

Na komoditním trhu vidíme posilující cenu ropy (CL) a oslabující plyn (NG) zlato odepisuje 0,75%. Dolar o třetinu procenta posílil.

Index Dow Jones +0,71 % na 24436,81 b.
Index S&P 500 +0,54 % na 2658,9 b.
Index Nasdaq Composite +0,31 % na 7063,956 b.

Index S&P 500 +0,54 % na 2658,9 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Základní materiály +1,6 % Reality -0,2 %
Energie +1,6 % Zdravotní péče -0,2 %
Zbytná spotřeba +1,1 % Informační technologie +0,2 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Navient Corp (NAVI) +5,3 % Micron Technology (MU) -7,4 %
Marathon Oil Corp (MRO) +4,9 % Lam Research Corp (LRCX) -4,4 %
Range Resources Corp (RRC) +4,9 % Under Armour (UA) -3,5 %
Albemarle Corp (ALB) +4,1 % Under Armour (UAA) -3,3 %
CF Industries Holdings (CF) +4,0 % Regeneron Pharmaceuticals (REGN) -3,2 %

Martin Varecha
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.