Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Americké akcie prozatím mírně v záporu

19.12.2013 | 20:48 0 Komentářů

S&P -0,12%, DJIA +0,02%, Nasdaq -0,29%

Lehkou korekci po včerejší rally dnes vidíme na trzích v USA. Zklamáním pro investory byla dnes reportovaná makrodata z trhu práce a o prodejích domů. Rostoucím sektorem jsou tak pouze základní materiály. Naopak nejvíce padají utility a zdravotní péče.

Oracle (ORCL +6,4%) posílají vzhůru včera zveřejněné hospodářské výsledky, které překonaly očekávání trhu. Po výsledcích hned navíc přispěchaly některé analytické domy se zvýšením cílových cen. Stejně tak Accenture ( ACN +5,3%) je dnes po solidních výsledcích v očích investorů lákavým zbožím. Firma, se sídlem v Dublinu, se věnuje poradenství především pro IT sektor. Společnosti k lepším výsledkům pomohlo především oživení v Evropě, kde podle slov představitelů firmy odeznívají následky dluhové krize.

Zajímavý je vývoj na trzích futures. Zlato (GC) dnes prolomilo hranici 1200 USD za trojskou unci a pravděpodobně tak uzavře nejlevnější za 3 roky. Zlatu do karet nehrají závěry ze schůze FED, především pak inflace v nedohlednu. ETF na zlato letos díky propadům odepsaly již 72 miliard dolarů.
Klesá i stříbro (SI) o více než 4%.

Událostí dnes je však pokračování raketového růstu ceny plynu (NG). Aktuálně roste o 5% až na 4,46 USD. Jde o nejvyšší cenu od poloviny roku 2011. Důvodem je dnes reportovaný velký pokles zásob v amerických zásobnících reflektující nebývale silný nástup zimy na východním pobřeží USA.

Martin Varecha, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.