Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Americké akcie prohlubují ztráty

26.09.2016 | 19:51 0 Komentářů

Americké akcie během první poloviny dnešní seance dále prohlubovaly úvodní ztráty.

Prodejní nálada se do zámoří přelila z Evropy, kde na trhy dolehly obavy o osud největší německé banky. Investoři se obávají nízké úrovně kapitálu Deutsche Bank a zároveň je znepokojují spekulace, že banka nemůže očekávat státní pomoc.

 

Hlavní zámořské akciové indexy oslabují o 0,4 – 0,6%. Nedaří se zejména finančním společnostem (-1,7%), zdravotnickým firmám (-1,4%) a spotřebitelskému sektoru (-1,2%). Prodejní náladě nejlépe odolávají reality (+0,2%), energetický sektor (+0,1%), který drží nad vodou posilující ropa, a utility (-0,1%).

 

V rámci indexu SP500 si nejhůře vede farmaceutická Endo International (ENDP -6,6%). Firma dnes ráno oznámila změny ve vedení společnosti. Daří se naopak švýcarskému poskytovateli služeb v oblasti těžby ropy a zemního plynu Transocean (RIG +4,7%), který v pátek obdržel vyšší doporučení od Credit Suisse.

 

Na komoditních trzích na jedné straně výrazně roste již zmiňovaná ropa (+3,0%) a zemní plyn (+1,7%), na druhé straně oslabují zemědělské plodiny (pšenice -2,2%, kukuřice -1,8%, sója -0,6%).

Daniel Marván, Fio banka, a.s.

Daniel Marván, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.