Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Americké akcie posilují po komentáři Jerome Powella a pozitivních výsledcích z amerického trhu práce

04.01.2019 | 16:40 0 Komentářů

Wall Street otevřela v kladném teritoriu a posilují všechny hlavní americké indexy.

Wall Street v pátek otevřela v zelených číslech po zveřejnění dat z amerického trhu práce, které signalizují sílu domácí ekonomiky.

S&P 500 posílil 1.6, tažen zejména sektorem energii (+2,8 %) a technologii (+2,4 %). Sektor materiálů a průmyslu také pomohl S&P 500 k dosavadnímu vývoji, zatímco finanční sektor vzrostl po tom, co se výnosy ze státních dluhopisů pohnuly nahoru (k tomuto okamžiku +3,99 %). Všech 11 S&P sektorů bylo v kladném teritoriu.

Dow Jones Industrial Average posílil o 2 % po tom, co se akcie Applu a Intelu odrazily nahoru po čtvrtečním poklesu. Technologický Nasdaq vzrostl o 1,9 %.

Wall Street dnes posiluje po prvním téměř neutrálním obchodním dnu v roce 2019, následném výprodeji na akciových trzích ve čtvrtek po vydání varování před nižšími tržbami od společnosti Apple (z důvodu slabší poptávce v Číně oproti očekávání) a reakci Wall Street na obavy ohledně světového ekonomického růstu a vývoje obchodních vztahů mezi dvěma největšími ekonomikami světa.

Data z amerického trhu práce nalezete zde:

USA: Průměrná hodinová mzda v prosinci meziročně vzrostla o 3,2 %
USA: Změna pracovních míst mimo zemědělství v prosinci +312 tis. (očekávání 180 tis.)

Výnos desetiletého státního dluhopisu vzrostl o 8,8 bazických bodů na 2,6411 %.

Dolarový index DXY posílil o 0,3 % na hodnotu 96,579.

Ceny ropy pokračují v růstu z důvodů jistých signálů snižování nabídky ze strany kartelu OPEC. Lehká americká ropa (WTI) posílila o 3,3 % na 48,62 USD a ropa BRENT posílila také o 3,3 % na hodnotu 57,82 USD za barel.

Zdroj: The Financial Times

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.