Úterý 29. září. Svátek má Michal.

Americké akcie neudržely úvodní zisky, výrazněji však neklesají

20.03.2020 | 19:02 0 Komentářů

Americké akcie nedokázaly navázat na růst na evropských trzích a do druhé části seance vstupují, viděno optikou posledních dní, s mírnou ztrátou.

Klidnějšímu vývoji v závěru týdne napomohla vládní opatření, která mají pomoci udržet pracovní místa a ochránit ekonomiku před nejhoršími dopady pandemie koronaviru. Index DJIA oslabuje o 1,15%, SP500 klesá rovněž o 1,15%, zatímco kompozitní NASDAQ ztrácí 0,09%. V rámci indexu SP500 nejvíce oslabují spotřebitelské společnosti, které tíží nově oznámená restriktivní opatření v New Yorku a Londýně a na americko-mexické hranici. Technologickým titulům naopak pomáhá přesvědčení části investorů, že jsou již dostatečně levné pro nákupy. Obchodování provází vysoké objemy, které jsou z části způsobeny expirací některých futures a opcí.

Z jednotlivých titulů klesá výrazně například The Walt Disney Co. (DIS -7,1%) nebo řetězec lékáren Walgreen Boots Alliance (WBA -5,8%). Roste naopak poskytovatel pojištění Travelers Cos. Inc. (TRV +6,8%) nebo výrobce počítačových součástek Intel Corp. (INTC +4,9%).  Komoditní trhy se vyvíjejí smíšeně. Komoditní trhy se vyvíjejí smíšeně. Po včerejším krátkém zotavení znovu klesá ropa (-3,9%), nedaří se ani zemnímu plynu (-2,5%) nebo kukuřici (-0,5%). Roste naopak stříbro (+2,7%), zlato (+0,4%) a sója (+2,0%).

Daniel Marván, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.