Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Americké akcie míří vzhůru

16.04.2013 | 20:17 0 Komentářů

S&P 500 +1,1%, DJIA +0,81%, Nasdaq +1,22%

Po včerejším výrazném propadu pod vlivem potápějícího se zlata se dnes zámořské trhy zvedají. Pro růst akciových indexů dnes bylo ideální podhoubí, když přišla pozitivní makrodata (inflace, úvahy o pokračujícím kvantitativním uvolňování), lepší než očekávané výsledky hospodaření větších společností (zejména CocaCola, Johnson&Johnson) a v neposlední řadě i vzpamatovávající se zlato.

Ze sektorů rostou nevíce ty, které včera díky zlatu nejvíce ztrácely tedy sektor těžařský a pod vlivem dobrých výsledků i sektor spotřebního zboží. Značně roste J.C. Penny (JCP +5,6%) a CocaCola (KO +5,4%). Naopak po rozporuplných výsledcích klesá Goldman Sachs (GS – 2%.Investory zklamaly tržby s hlavního zdroje příjmů a tedy z obchodování na finančních trzích, které byly horší než u konkurentů.

Zajímavou korekci dnes pozorujeme na měnovém páru EUR/USD, kdy euro posiluje oproti dolaru o 1,2% na 1,3189. Na vině jsou patrně data o mírně vyšší než očekávané inflaci v eurozóně. Euro tak testuje hranici 1,32 EUR/USD.

Martin Varecha, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.