Středa 05. května. Svátek má Klaudie.

Americké akcie hledají směr

08.01.2016 | 19:53 0 Komentářů

Americké akcie v poslední seanci tohoto týdne zatím nedokázaly najít jednoznačný směr obchodování.

Během její první poloviny několikrát změnily růst v pokles a naopak. Aktuálně se udržují poblíž čtvrtečních závěrečných hodnot. Hlavní akciové indexy nyní rostou cca o 0,1%.   

 

Investoři jsou navzdory dobrým číslům z domácího trhu práce značně nervózní z propadů, které tento týden postily čínskou burzu. Relativně dobře si vedou telekomunikační tituly (+0,7%), utility (+0,6%) a informační technologie (+0,4%). Se slabší ropou naopak oslabuje energetický sektor (-0,7%). Nedaří se ani zdravotnickým firmám (-0,6%) a finančním společnostem (-0,1%).   

 

V rámci indexu SP500 se díky rostoucí ceně zemního plynu nejlépe daří těžaři plynu a uhlí Consol Energy (CNX +7,6%) nebo plynařskému Range Resources (RRC +7,2%). Vzhůru míří také Viacom (VIA +5,7%). Oslabuje naopak maloobchodní prodejce GAP (GPS -13,5%). Firma oznámila propad prosincových tržeb v jejím řetězci obchodů Old Navy. Nedaří se ani dalšímu maloobchodnímu prodejci Kohl’s (KSS -5,6%) a výrobci paměťových médií Seagate (STX -5,1%).   

 

Na komoditních trzích na jedné straně znovu klesá ropa (-0,5%), která se udržuje na dohled dvanáctiletých minim. Nedaří se ani vzácným kovům (stříbro -2,7%, zlato -0,7%). Znovu naopak prudce roste již zmiňovaný zemní plyn (+3,9%). Posilují rovněž zemědělské plodiny (pšenice +2,0%, kukuřice +1,2%).

Daniel Marván, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.