Úterý 29. září. Svátek má Michal.

Americké akcie dnes mírně ztrácí

23.09.2015 | 17:45 0 Komentářů

Zámořské akciové indexy od úvodu dnešního obchodování převážně hledají směr a v posledních minutách se přelévají více do záporných hodnot. Dow Jones aktuálně ztrácí 0,6%, širší S&P 500 klesá o 0,4% a Nasdaq se obchoduje na červené nule.

Předběžný zářijový index nákupních manažerů PMI dopadl mírně nad odhady, přesto se však pohybuje na téměř 2letém minimu. Dnes byla zveřejněna příznivá data ze stavebního trhu, když statistika žádostí o hypotéky vykázala v posledním měřeném týdnu nárůst o 14%. Dochází tak k návratu pozitivnější nálady na US nemovitostním trhu po slabších prodejích existujících domů, které byly zveřejněny v úvodu týdne. Rozporuplně vyzněly také pondělní výsledky druhého největšího amerického stavitele Lennar (LEN). Ten totiž překonal očekávání na úrovni tržeb i čistého zisku a akcie společnosti i ostatních konkurentů velmi solidně posilovaly. Následný komentář CEO společnosti však přesvědčil mnoho investorů realizovat zisky a v návaznosti na jeho rétoriku „očekávaného pomalejšího růstu“ převažovaly prodejní příkazy. DR Horton (DHI) dnes posiluje o 1,1%, Lennar přidává 1% a malý stavitel Century Communities (CCS) roste o 0,8%.

Sledovaný byl dnes také projev Maria Draghiho, který vystoupil na půdě Evropského parlamentu a oznámil, že ECB bude potřebovat více času, aby posoudila vhodnost posílení nákupů dluhopisů. Vzhledem k makroekonomickým datům z posledních týdnů však stále více investorů věří, že k navýšení či prodloužení evropského QE dojde.

Biotechnologické tituly rostou poprvé za poslední 4 dny (ETF XBI +1,7%), v zelených číslech jsou také informačně technologické firmy (+0,1%). O 1% se naopak propadají akcie ze sektoru základních materiálů, nedaří se ani průmyslu (-0,7%) a telekomunikacím (-0,6%). Posiluje ropa (+1,6%) i drahé kovy (zlato +0,7%, stříbro +0,4%). Euro posiluje vůči americkému dolaru o 0,3% a měnový pár se tak obchoduje kolem 1,1150.

 

Tomáš Plundra, Fio banka, a.s.

Tomáš Plundra, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.