Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Americká vláda dokončila prodej podílu v Citigroup

07.12.2010 | 11:07 0 Komentářů

Americká vláda dnes ráno oznámila, že dokončila prodej svého podílu v bývalé největší světové bance Citigroup. Podíl ve společnosti vláda získala konverzí finanční pomoci v objemu 25 mld. USD do akcií při ceně 3,25 USD za akcii. Původně tak držela 7,7 mld. kusů akcií (26,9 % podíl).

Na konci dubna bylo oznámeno, že prodej státního podílu proběhne v několika kolech. Následně bylo v období do 30. září v několika kolech prodáno celkem 4,6 mld. kusů akcií a státní podíl klesl na 12,4 %. Po výsledcích reportovaných 18.10. bylo oznámeno další kolo prodeje 1,5 mld. akcií, z čehož bylo prodáno 700 mil. kusů a včera večer přinesla agentura Bloomberg informaci, že zbývajících 2,4 mld. kusů bude prodáno formou veřejné nabídky, která začne okamžitě a bude ukončena, jakmile bude dostatečný zájem za akceptovatelnou cenu. Po několika hodinách bylo následně oznámeno, že banka prodala zbývající akcie za 4,35 USD/akcii, mírně pod včerejší cenou na newyorské burze (4,45 USD).

Průměrná cena při prodeji celého podílu dosáhla 4,15 USD za akcii a vláda tak realizovala zisk téměř 7 mld. USD

Z pohledu akcií Citigroup vnímáme dokončení prodeje jako pozitivní signál. Navíc rychlost s jakou prodej proběhl, svědčí o velikém zájmu investorů a jejich důvěře v budoucí ziskovost banky.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.