Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Americká PepsiCo plánuje odkoupit izraelskou společnost SodaStream za 3,2 miliardy amerických dolarů

20.08.2018 | 09:33 0 Komentářů

Výrobce a prodejce nápojů a potravin PepsiCo odsouhlasil odkup izraelské společnosti SodaStream za 3,2 mld. USD. PepsiCo očekává dokončení transakce do konce ledna roku 2019.

Výrobce a prodejce nápojů a potravin PepsiCo odsouhlasil odkup izraelské společnosti SodaStream za 3,2 mld. USD. Před několika týdny společnost PepsiCo uvedla, že dosavadní CEO Indra Krishnamurthy Nooyi plánuje odstoupit ze své funkce, na které ji nahradí Ramon Laguarta. Akvizice SodaStream znamená další krok v trendu transformace společnosti ze slazených nápojů na zdravější sortiment. Indra Krishnamurthy Nooyi je jedním z významných hlasů ve společnosti podporující směr transformace ke zdravému jídlu. PepsiCo odsouhlasila zaplatit akcionářům SodaStream 144 amerických dolarů za akcii, což se rovná výplatě 32 % prémie při průměrné tržní ceně akcií za posledních 30 dní. PepsiCo očekává dokončení transakce, kterou bude nutno prvně schválit akcionáři SodaStream, do konce ledna roku 2019. Podle zpráv PepsiCo by měl ve vedení SodaStream zůstat stávající CEO Daniel Birnbaum. Cílem akvizice je pomocí distribučním a marketingovým možnostem PepsiCo rozšířit původně izraelskou společnost a hlavně její produkt globálně. Společnosti SodaStream se doposud podařilo prorazit na trh Asie a Evropy, ale v USA má pouze 2 % účast na trhu, což chce PepsiCo změnit.

PepsiCo oznámilo plán na odkup SodaStream pouze několik dní po zveřejnění zprávy společností Coca-Cola o odkupu minoritního podílu ve společnosti BodyArmor (výrobce sportovních nápojů).  

Zdroj: Bloomberg, Financial Times

Jan Paščenko
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.