Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Americká inflace vzrostla o 1,2 procenta, bude to stačit k redukci QE? Analýza EUR/USD

17.12.2013 | 15:20 0 Komentářů

Americký index spotřebitelských cen (CPI) se navzdory očekáváním nedočkal v minulém měsíci změny. Ekonomové počítali s růstem o 0,1 procenta, ovšem výsledek ukázal stagnaci. Růstu se dočkal jen jádrový index spotřebitelských cen a to o 0,2 procenta.  Lepší zprávy přineslo až meziroční srovnání. Tam si CPI index polepšil o 1,2 procenta a odrazil se tak od čtyřletého minima z října (1,0 procento). Jádrový index CPI si oproti listopadu 2012 polepšil dokonce o 1,7 procenta. Americká centrální banka (Fed) dlouhodobě cílí na 2,0 procentní hranici, ale podle některých analytiků by jí dnešní výsledek měl stačit k rozhodnutí o menší redukci kvantitativního uvolňování.

Běžný účet Spojených států dopadl také o poznání lépe. Deficit ve třetím kvartále byl nejnižší za poslední 4 roky, když rozdíl mezi exportem a importem byl jen 94,8 miliardy dolarů. Ekonomové predikovali prohloubení deficitu až na 100 miliard dolarů. Export zboží a služeb si mezikvartálně připsal zlepšení o 0,6 procenta (765,1 miliardy), zatímco import expandoval jen o 0,4 procenta.

EUR/USD se v dnešní seanci propadlo pod krátkodobou rostoucí linii. Medvědí nadšení ovšem opět odrazila silná Fibonacciho úroveň 23,6. Právě průraz pod tento support by mohl vyvolat významnější výprodej a došlo by tak k vyplnění proraženého trojúhelníku. Návrat zpátky nad trendovou linii by mohl znamenat mírné posílení, avšak do zítřejšího zasedání Fedu se neočekává výraznějším změna v ceně.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.