Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Americká inflace na 4letém minimu, analýza EUR/USD

20.11.2013 | 15:31 0 Komentářů

Americké maloobchodní tržby si v říjnu ve srovnání se zářím polepšily o 0,4 procenta. Růst dokázal významně překonat 0,1 procentní odhad a napravil také 0,1 procentní ztrátu ze září. Jádrové maloobchodní tržby očištěné o volatilní složky převedly také překvapivý růst o 0,2 procenta. Výsledek je veselejší o to, že tržby rostly v období 16denní odstávky federálních zaměstnanců. Tržby očištěné o pohonné hmoty se dokonce dočkaly 0,5 procentního posílení.

Index spotřebitelských cen (CPI) se v minulém měsíci dočkal nečekaného propadu. Meziměsíčně si pohoršil o 0,1 procenta. Ekonomické predikce počítaly se stagnací. V meziročním srovnání se CPI zvýšilo o pouhé 1,0 procenta, to znamená nejnižší nárůst od října 2009. Jádrové CPI si od posledního října polepšilo o 1,7 procenta.

EUR/USD ani po zveřejnění odpoledních zpráv není schopno ukázat významnější směr pohybu. Trh tak zůstává poblíž Fibonacciho úrovně 50 a těsně nad rostoucí trendovou linií. EUR/USD je očividně v očekávání večerního zápisu z posledního jednání FOMC. Průraz nad rezistenci by znamenal možnost dalšího růstu. Do té doby se jako pravděpodobnější možnost jeví proražení trendové linie a pokračování na jih.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.