Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Americká automobilka Ford plánuje v Číně vyrábět zcela nový model SUV od Lincolnu

13.03.2017 | 15:00 0 Komentářů

Výroba v Číně má nadále pomoci v růstu tržní pozice automobilů Lincoln na tamním trhu. Dodnes se Lincoln do Číny jen dovážel.

Slavná americká automobilka Ford v pondělí oznámila, že plánuje v Číně vyrábět zcela nový model SUV pod svojí značkou luxusních automobilů Lincoln. Pro výrobu vozu plánuje společnost využít továrnu provozující společně s čínskou společností Chongqing Changan Automobile. K realizaci projektu by mělo dojít v roce 2019.

Automobily značky Lincoln jsou v současné době do Číny dováženy a jen za rok 2016 vrzostl jejich prodej o zhruba 180 %. Přechod na lokální výrobu je dalším důležitým krokem v evoluci značky Lincoln v Číně a doplní pokračující dovoz automobilů ze Severní Ameriky stojí ve zprávě společnosti Ford. Bližší informace o plánech firma prozatím neprozradila.

Projekt má pomoci Lincolnu získat v Číně výraznější pozici na trhu luxusních automobilů. I přes výrazný nárůst prodejů v minulém roce Lincoln stále značně zaostává za americkým konkurentem Cadillac od General Motors.

Zdroj: Reuters

František Mašek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.