Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

American Express reportovala v 1Q skokový propad ziskovosti a oznámila výrazné navýšení rezerv

24.04.2020 | 15:23 0 Komentářů

American Express reportovala v 1Q kvůli probíhající pandemii skokový propad ziskovosti a oznámila výrazné navýšení rezerv pro pokrytí potenciálních ztrát.

Výsledky za 1Q výrazně negativně ovlivněny probíhající pandemií

Vydavatel platebních karet American Express reportoval dnes před otevřením hlavní obchodní fáze čísla za první tři měsíce tohoto roku. Výsledkový report je samozřejmě drasticky ovlivněn probíhající pandemií a na ní navázaná protiopatření. Společnost tak zaznamenala v meziroční komparaci skokový propad ziskovosti o 76 %.

Konkrétní čísla

V očištěné podobě činil zisk na akcii v prvním kvartále 1,98 dolarů, což je o 38 centů více oproti konsensuálnímu odhadu analytiků oslovených agenturou Bloomberg. Bez očištění zisk na akcii činil 41 centů. Celkové výnosy pak naopak za analytickým odhadem posazeným na 10,64 miliard dolarů zaostaly, když činily 10,31 miliard dolarů.

Navýšení rezerv pro pokrytí potenciálních ztrát

Společnost také oznámila, že dává stranou zhruba 2,6 miliard dolarů na pokrytí potenciálních ztrát, které ze současné situace mohou plynout.

Zároveň se společnost zavázala, že nebude přistupovat k žádnému propouštění zaměstnanců, jež by mělo být navázáno na pandemii onemocnění COVID-19 a přijímaná opatření. V ostatních oblastech však American Express prostřednictvím tiskového prohlášení CEO Steve Squeriho oznámil výrazné škrtání nákladů, a to napříč společností. 

Kompletní výsledkový report je k dispozici zde.

Akcie společnosti v pre-marketu rostou o 1,93 %.

Zdroj: Bloomberg; American Express

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.